لینک های دسترسی

Breaking News

داکتر ۹۸ ساله در فرانسه در خط نبرد با کروناویروس


کریستیان چینی، داکتر ۹۸ سالۀ فرانسه‌ای که شاهد چندین بحران صحی در جهان بوده و در زمان جنگ جهانی دوم به بیماری محرقه نیز مبتلا شده بود، هنوز هم در نبرد بر ضد کروناویروس به مراقبت از بیماران می‌پردازد.

چینی از طریق تماس‌های تلیفونی، آنلاین و فضای مجازی به بیماران مشورت می‌دهد، شماری از این بیماران از چند دهه به اینسو نزد این داکتر سالمند مراجعه می‌کنند.

او هفتۀ یکبار نیز به یک مرکز کشیش‌های مسیحی سالمند که اکنون بازنشسته شده اند مراجعه کرده و ضمن معاینۀ بیماران به سالمندان این مرکز مشورت‌های سودمند طبی می‌دهد.

آقای چینی یکی از تنها سه داکتر در شهر شیویل لاغو، در حومۀ پاریس است؛ شهری که ۱۹۰۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

او چند هفته پیش، به دنبال گسترش کروناویروس و نیز بروز علایم این بیماری در نزد خودش، کلینیک اش را بست. او به خبرگزاری رویترز گفت: "اگر کلینیک را باز نگه‌ می‌داشتم به لابراتوار لابراتوار ویروس و آسایشگاه عفونت مبدل می‌شد".

کریستیان چینی پیش از آنکه داکتر شود، ولدنگ‌گار بود. او در سال ۱۹۵۱ ابتدا به صفت داکتر رادیولوژی به کار آغاز کرد و سپس در بخش داخلۀ عمومی به کار ادامه داد. پسر آقای چینی نیز داکتر است و اکنون باز نشسته شده است، اما خود وی به کار ادامه می‎دهد.

داکتر چینی می‌گوید که به خاطر اینکه فرانسه به صفت یک قدرت غربی و آنهم در زمان صلح برای رسیدگی به چنین همه‌گیری آماده نبوده است، بسیار احساس درماندگی می‌کند.

او گفت: "خود را بیچاره حس می‌کنید. درمانی وجود ندارد، نمی‌دانید که کی بیمار است و کی سالم و نمی‌توانیم بیماران را تجرید کنیم."

داکتر چینی از خطر کروناویروس که متوجه سالمندان به شمول خودش متوجه است، به خوبی آگاه است. با اینحال، گاهی در نبود وسایل کافی محافظتی به بیماران رسیدگی می‌کند.

او می‌گوید که به خاطر ترس از کروناویروس نمی‌تواند به رابطۀ ۷۰ ساله اش با بیماران، به ویژه خانۀ کشیش‌های بازنشسته که آسیب‌پذیرترین است، پشت بگرداند.

XS
SM
MD
LG