لینک های دسترسی

Breaking News

مردی بر صورت رییس جمهور فرانسه سیلی زد 


یک مرد امروز هشتم جون (۱۸ جوزا) زمانی بر روی امانویل مکرون، رییس جمهور فرانسه با سیلی زد که او از یک مکتب لیسه در جنوب‌شرق آن کشور دیدن می‌کرد.

دفتر ریاست جمهوری فرانسه ویدیویی را تایید کرد که در آن جریان سیلی زدن بر صورت رییس جمهور مکرون دیده می‌شود.

در این ویدیو رییس جمهور فرانسه در حال احوال‌پرسی با مردمی دیده می‌شود که در پشت موانع فلزی منتظر دیدار وی بودند و مردی از آن میان بر صورت آقای مکرون با سیلی می‌زند. سپس، محافظین آقای مکرون حمله کننده را به عقب رانده و رییس جمهور را از محل بیرون می‌کنند.

شبکهٔ خبررسانی بی اف ام فرانسه گفت که دو نفر در ارتباط به این حمله بازداشت شده اند، اما انگیزهٔ این حملۀ فزیکی تا حال واضح نیست.

آقای مکرون تا اکنون در این خصوص اظهار نظر نکرده و به دیدارش از این مکتب که شاگردان را در بخش هوتل‌داری آموزش می‌دهد ادامه داده است.

ژان کاستکس، صدر اعظم فرانسه در واکنش به این رویداد گفت که دموکراسی هدف قرار گرفته است. او گفته است که در دموکراسی، مناظره، گفتمان،‌ تقابل باورها، اظهار مشروع عدم توافق صورت می‌گیرد و نمی‌توان خشونت، حملهٔ لفظی و فزیکی را در آن شامل کرد.

با نزدیک شدن انتخابات در فرانسه، شاروال‌ها و قانونگذاران فرانسوی در میان افرادی قرار دارند که مورد حمله فزیکی،‌ تهدید به مرگ و آزار و اذیت قرار گرفته اند.

XS
SM
MD
LG