لینک های دسترسی

Breaking News

تعهدات مالی به دولت افغانستان در نشست ژنیو


نشست ژنیو

اتحادیه اروپا اعلام کرده است که برای کمک به تقویت زیربناهای افغانستان، ۵۳۵ میلیون دالر در اختیار دولت این کشور قرار می‌دهد.

این توافق، در جریان نشست ژنیو اعلام شد.

نیوین میمیکا، کمیشنر اتحادیه اروپا برای همکاری و توسعه بین‌المللی، پس از امضای این قرارداد با سرپرست وزارت مالیه افغانستان گفت که کمک مالی اتحادیه اروپا، نمایانگر ادامه حمایت از افغانستان برای رسیدن به ثبات است.

او گفت: "همکاری (مالی) جدید اتحادیه اروپا، در راستای رسیدگی به مشکلات امنیتی افغانستان کمک کرده و زیربنایی برای یک افغانستان با ثبات و متکی به خود را شکل خواهد داد."

قرار است این پول، در زمینه‌های اصلاحات، تقویت بخش عدلی و قضایی، صحت، مهاجران و بی‌جاشدگان داخلی و برگزاری انتخابات در افغانستان به مصرف برسد.

علاوه بر اتحادیه اروپا، بانک توسعه آسیایی نیز در جریان نشست ژنیو اعلام کرده که دو میلیارد دالر به افغانستان کمک می‌کند تا در عرصه‌های زیربنایی و توسعه اقتصادی افغانستان هزینه شود.

نشست ژنیو، با حضور نمایندگان جامعه جهانی و نهادهای کمک‌کننده، برای بررسی دستاوردهای افغانستان پس از اجلاس بروکسل در سال ۲۰۱۶ برگزار شده است.

از جانب افغانستان نیز، علاوه بر هیات دولتی، اعضای جامعه مدنی و بخش خصوصی در این نشست حضور یافته اند تا دیدگاه‌های خود را راجع به وضعیت افغانستان با جامعه جهانی شریک کنند.

تجدید حمایت از افغانستان و تلاش‌های این کشور برای رسیدن به توافقات صلح با گروه طالبان، بخشی از این نشست است.

XS
SM
MD
LG