لینک های دسترسی

Breaking News

کشف بزرگترین شهاب سنگ در آلمان


سرانجام تایید شد که سنگ بزرگی که سال‌ها پیش در باغی در آلمان کشف شده بود نه تنها یک شهاب سنگ است، بلکه در واقع بزرگترین شهاب‌ سنگی است که تاکنون در آن کشور کشف شده است.

این سنگ فضایی که حدود ۳۰ کیلوگرام وزن دارد، بیش از ۳۰ سال پیش در باغی در شهر بلوبایرن در جنوب آلمان کشف شده بود.

مرکز فضایی آلمان در بیانیه‌ای گفته است: "وقتی صاحب یک خانه در منطقهٔ شوابیای آلمان در سال ۱۹۸۹، در حال حفرکردن زمین برای انتقال کیبل بود، بیلش به یک سنگ برخورد کرد. هنگامی که آن را از عمق حدود نیم متری بیرون آورد، متوجه شد که به طور غیرمنتظره‌ای سنگین است."

از آنجایی که آن سنگ به نسبت ابعادش- یعنی حدود ۲۷ در ۲۵ در ۲۰ سانتمیتر- خیلی سنگین بود، مرد یابنده آهن‌ربایی را به آن نزدیک کرد و معلوم شد که سنگ حاوی آهن است.

مرکز فضایی آلمان می گوید: "این ‌سنگ زاویه‌دار ده‌ها سال در گوشه حیاط مرد افتاده بود و ۳۱ سال طول کشید که به فکر او خطور کند که این سنگ شاید مهمانی از فضا باشد. "

او در ماه جنوری ۲۰۲۰ این رویداد را با انستیتیوت تحقیقات سیارات مرکز فضایی آلمان در جریان گذاشت که بعد از آزمایش معلوم شد که سنگ پیدا شده، یک شهاب‌سنگ است.

در اوایل ماه جاری، سازمان بین المللی محققان شهاب سنگ نیز تایید کرد که این سنگ یک شهاب سنگ است. این سنگ فضایی بنام بلوبایرن، مکانی که در آن پیدا شده، نامگذاری شده است.

XS
SM
MD
LG