لینک های دسترسی

Breaking News

آلمان از اسراییل به ارزش چهار میلیارد یورو سپر دفاع راکتی می‌خرد 


سیستم اررو-۳ اسراییل

حکومت آلمان از پارلمان این کشور خواست تا پیش پرداخت خریداری سیستم پیشرفتهٔ دافع هوای اررو-۳ اسراییلی را تصویب کند.

بر اساس اسنادی که فرانس‌پرس آن را مشاهده کرده است، ازرش این سیستم در حدود چهار میلیارد یورو است.

سیستم دوربرد اررو-۳ برای هدف قرار دادن میزایل‌ها در هوا طراحی شده است و توانایی ارایهٔ سپر محافظتی به کشورهای عضو اتحادیهٔ اروپا را دارد.

اسناد وزارت‌های دفاع و مالیهٔ آلمان نشان می‌دهد که حکومت این کشور از کمیتهٔ بودجهٔ مجلس نمایندگان پارلمان خواسته است که مبلغ ۵۶۰ میلیون یورو را به صفت پیش‌پرداخت به اسراییل تصویب کند.

انتظار می‌رود که سیستم دافع هوای اررو-۳ ساخت اسراییل ۳.۹۹ میلیارد یورو هزینه بردارد، یک میلیارد یورو بیشتر از آنچه در ابتدا تخمین شده بود.

این پول از بودجهٔ ۱۰۰ میلیارد یورویی گرفته خواهد شد که اولاف شولتز، صدر اعظم آلمان، آنرا برای تقویت دفاعی این کشور در پی تهاجم نظامی روسیه بر اوکراین اعلام کرده بود.

اگر این معامله مطابق پلان پیش برود، این سیستم دفاعی در ربع آخر سال ۲۰۲۵ به برلین تسلیم داده خواهد شد.

حکومت آلمان پس از حملات میزاییلی روسیه بر اوکراین، از اعضای اروپایی ناتو خواسته است تا بخش دافع هوای خویش را تقویت کنند و از آنان تقاضا کرده است تا سیستم‌های ضد میزایل را خریداری کنند.

برای حفاظت از آسمان کشورهای ناتو، اکثریت کشورهای اروپایی با "ابتکار سپر آسمان اروپا" پیوسته اند.

آلمان به این باور است که سیستم اررو-۳ اسراییلی می‌تواند نقش کلیدی را در این تلاش بازی کند.

بر اساس معلومات روزنامهٔ بیلد، این سیستم‌ها در سه ساحه در آلمان نصب خواهند شد و معلومات نظارتی آن به ساحهٔ مرکزی منتقل خواهد شد، جاییکه نظامیان آنرا مشاهده کرده و به گونهٔ ۲۴ ساعته متوجه تهدیدات خواهند بود.

اگر دیده شود که حملهٔ راکتی صورت گرفته است، سیستم اررو-۳ فعال شده و میزایل‌های دشمن را در هوا از بین خواهد برد.

بیلد گزارش داده است که این سیستم رادار آنقدر قدرتمند است که می‌تواند پولند، رومانیا و کشورهای بالتیک را نیز تحت پوشش دفاعی قرار دهد.

بر اساس گزارش روزنامهٔ تایمز آف اسراییل، سازمان دفاع میزاییل وزارت دفاع اسراییل و ادارهٔ دفاع میزاییل امریکا به گونهٔ مشترک این سیستم‌ها را تولید می‌کنند.

XS
SM
MD
LG