لینک های دسترسی

Breaking News

تهدید و نفرت‌پراگنی آنلاین در آلمان جرم شناخته می‌شود


حکومت آلمان لایحه‌ای را منظور کرده است که بر اساس آن تهدید کردن دیگران، ترویج سخنان نفرت انگیز و افراطگرایی در فضای آنلاین جرم پنداشته می‌شود.

بر اساس تدابیر جدید که روز چهارشنبه ۱۹ فبروری (۳۰ دلو) از سوی کابینۀ آلمان منظور شد، شرکت‌های بزرگ انترنتی چون فیسبوک و یوتیوب باید اشکال مشخص و طیف گستردۀ سخنان نفرت انگیز را به پولیس فدرال آلمان گزارش داده و نیز آدرس پروتوکول انترنتی (IP) کاربرانی را که چنین بیانات را ترویج می‌کنند در اختیار مقامات قرار دهند.

پست‌هایی حاوی شایعه پراگنی راست گرایان، تصاویر خشن و حاوی صحنه‌های خشونت، قتل و تجاوز یا تهدیدات تجاوز جنسی، آمادگی برای حملات دهشت افگنی و تصاویری که بدرفتاری جنسی با کودکان را نشان دهد، باید از سوی شبکه‌های انترنتی به پولیس آلمان گزارش داده شود.

همرسانی و تویت مجدد تویت‌های حاوی سخنان نفرت‌انگیز یا توجیه و بخشش آن در جلسات عامه، بر اساس لایحۀ جدید، مستلزم پیگرد می‌باشد. اما به گفتۀ مقام‌های آلمانی، محکمه فیصله خواهد کرد که کدام پست یا همرسانی پست به حدی است که "صلح و امنیت عامه را متاثر" کرده باشد.

با وصف حمایت کابینۀ آلمان، این لایحه باید از سوی پارلمان آن کشور تصویب شود.

شبکۀ اجتماعی فیسبوک از ابراز نظر در مورد این لایحه تا کنون خودداری کرده است.

لایحۀ جدید تعریف جنایی بیانات نفرت انگیز را وسیع‌تر کرده و تهدید تجاوز جنسی، نشر تصاویر جرایم جدی یا هم صحه گذاشتن بر چنین جنایات را جرم و مستلزم مجازات پنداشته است.

وزارت عدلیۀ آلمان با اشاره به لایحۀ جدید گفت: "هرکسی که مردم را تهدید به قتل کند...ابراز نظر نکرده بلکه مرتکب جرم می‌شود".

آلمان در سال‌های اخیر شاهد افزایش افراطیت راست‌گرایان و یهودستیزی بوده است که مقامات تا حدی فضای باز شبکه‌های اجتماعی را مسوول آن می‌دانند.

XS
SM
MD
LG