لینک های دسترسی

Breaking News

باجگیری طالبان از رانندگان وسایط باربری در غزنی


رانندگان وسایط نقلیه در ولایت غزنی شاکی اند که مردان مسلح زیر نام گروۀ طالبان، از آنان در طول راه هایکه ولسوالی های غزنی را با مرکز این ولایت وصل میکند، باج گیری میکنند.

این رانندگان که نخواسته از آنان در گزارش نام گرفته شود، به صدای امریکا گفته اند که این افراد بیشتر از وسایط باربری اخاذی میکنند.

به گفتۀ یکی از این رانندگان "در دره قیاق، دشت قره باغ و دره جلریز ولایت میدان وردک، یک سال است که طالبان پول میگیرند و دولت هم خبر دارد و پارچه میدهند طالب".

غلام سخی زابلی، یک تن از اعضای شورای ولایتی غزنی، نیز تائید میکند که طالبان از این راه ها هرهفته میلیون افغان عاید بدست میاورند.

آقای زابلی به صدای امریکا گفت که که وضع مالیه از سوی حکومت و باج گیری‌ها توسط طالبان و نیروهای امنیتی در این مسیر‌ها، سبب افزایش قیمت مواد غذایی وکالای تجارتی شده است.

محمدخالد وردک، قوماندان پولیس غزنی، ضمن تائید ادعای باج گیری توسط طالبان، گفته است که نیروهای نیز در سال جاری چندین بار محلات اخاذی طالبان را هدف حملات هوایی قرار داده و تلاش‌ برای جلوگیری این باج گیرها ادامه دارد.

چند ماه قبل نیز رانندگان وسایط باربری به دلیل باج گیری توسط طالبان و نیروهای امنیتی، دست به اعتراض زده بودند، اما ظاهراً این مشکل ادامه دارد.

بر اساس گزارش سازمان های بین المللی، افغانستان از جمله فساد ترین کشور های جهان به شمار می رود.

XS
SM
MD
LG