لینک های دسترسی

Breaking News

رویترز: تلفات جهانی کووید۱۹ از سه میلیون عبور کرد


براساس یک آمارگیری خبرگزاری رویترز، تعداد مجموعی تلفات ناشی از ابتلا به کروناویروس در سراسر جهان، از سه میلیون عبور کرده است.

این در حالی است که تلفات، به ویژه در برازیل و هند، یک‌بار دیگر در حال افزایش است.

مقامات صحی می‌گویند که دلیل این افزایش، تغییر شکل این ویروس و نیز بی‌احتیاطی مردم در رعایت تدابیر پیش‌گیرانه است.

براساس آماری که خبرگزاری رویترز جمع‌آوری کرده، بیش از یک سال زمان برد تا آمار تلفات ناشی از کروناویروس به دو میلیون نفر برسد،‌ در حالی که یک میلیون مرگ دیگر، تنها در فاصلهٔ زمانی سه ماه اخیر به این آمار افزوده شده است.

بیشترین آمار روزنامهٔ تلفات در برازیل ثبت شده است. سازمان جهانی صحت نسبت به وضعیت برازیل ابراز نگرانی کرده و گفته که شرایط وخیم ناشی از افزایش موارد ابتلا به کروناویروس، سیستم صحی این کشور را زیر فشار قرار داده است.

هند نیز روز گذشته اعلام کرد که بیش از ۱۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به کروناویروس را در یک روز به ثبت رسانده است.

وضعیت در اروپا نیز قابل نگرانی توصیف شده است. ۵۱ کشوری که در اروپا موقعیت دارد، در مجموع به دلیل موارد ابتلا به کروناویروس، تا حالا ۱.۱ میلیون کشته داده اند.

اما ایالات متحده امریکا، بیشترین آمار تلفات ناشی از این ویروس را در سطح جهان دارد. ۱۹ درصد تمام تلفات کروناویروس در سطح جهان، مربوط امریکا می‌شود.

انتظار می‌رود جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده امریکا به روز سه شنبه اعلام کند که تا حالا ۱۵۰ میلیون نفر در امریکا در برابر این ویروس واکسین شده اند.

هم‌چنین، قرار است تمامی شهروندان بالغ در امریکا، تا ۱۹ ماه اپریل واجد شرایط دریافت واکسین شوند.

XS
SM
MD
LG