لینک های دسترسی

Breaking News

والی بلخ: میلیاردر نیستم


سرپرست ولایت بلخ دست داشتن در فساد اداری را به شدت رد می کند

در واکنش به انتقاداتی که بیشتر در رسانه های اجتماعی انعکاس یافته است، عطا محمد نور، سرپرست ولایت بلخ و رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان نوشته است که در فساد اداری دست ندارد و ملکیت های محدودی در بلخ دارد.

سرپرست ولایت بلخ به روز جمعه در صفحه رسمی فیسبوک اش نوشت که نه در افغانستان و نه در بیرون از کشور حسابات بانکی دارد که در آن صدها میلیون دالر باشد.

آقای نور نوشته است «میلیارد دالر را که بجایش بگزاریم، صد ها میلیون و ده ها و همینگونه ده میلیون را همچنان بجایش بمانیم، اگر موفق شوند حتی پنج میلیون دالر هم بنام من و خانواده ام پیدا کنند، من آن پول را به مرجعی که به دریافت آن موفق شود، می بخشم.»

سرپرست ولایت بلخ اما مبلغ دقیقی را که در حساب بانکی اش است، کمتر از پنج میلیون دالر، ننوشته است.

آقای نور همچنان گفته است که اضافه بر خانه اش فقط چند ملکیت دیگر دارد که یکی از آنها دفتر سیاسی اش و دیگری را به کرایه گذاشته است. او همچنین نوشته است که مالک تلویزیون میترا است و موسسۀ خانه مولانا در بلخ هم ملکیت اوست.

عطا محمد نور بدون ذکر نام فرد مشخصی نوشته است که برخی از دوستان اش در واردات نفت دخیل اند اما خود او فقط یک تانک تیل بنام طارق نور در شهر مزار دارد.

عطامحمد نور که در جریان مبارزات انتخابات ریاست جمهوری با محمد اشرف غنی میانه خوبی نداشت و از هواداران سرسخت داکتر عبدالله بود، در حالی دست داشتن در فساد را رد کرده است که رییس جمهور غنی بر مبارزه بی امان بر ضد فساد اداری تاکید ورزیده است.

XS
SM
MD
LG