لینک های دسترسی

Breaking News

افراد مسلح ۳۳ نفر را در شمال‌غرب نایجریا کشتند


عکس: آرشیف

مقامات محلی در نایجریا روز یکشنبه ۱۶ اپریل (۲۷ حمل) گفتند که مردان مسلح در جریان حمله بر یک روستا در شمال‌شرق این کشور، دست‌کم ۳۳ نفر را کشتند.

فرانسیس زیمبو، رییس ساحهٔ زنگگون کتاف، جاییکه کشتار دسته‌ جمعی صورت گرفته، ضمن تایید شمار قربانیان این حمله گفت که بیش از ۳۵ خانه در خشونت که در منطقهٔ رانجی صورت گرفت، از بین رفته است. اما مقامات ایالتی تا حالا در مورد شمار کشته شدگان اظهار نظر نکرده اند.

سامویل ارووان، یک کمیشنر امنیتی ایالتی، گفته است که نیروهای امنیتی آن کشور با مهاجمان درگیری شدید داشتند و افراد مسلح هنوز هم در ساحه حضور دارند.

تا اکنون هیچ گروهی مسوولیت این حملهٔ مرگبار را بر عهده نگرفته است. اما باند‌های تبهکار مسوول حملات خونین، کشتار‌ها و اختطاف غیرنظامیان برای باج‌گیری در ساحه قلمداد شده اند.

در اوایل ماه اپریل، افراد مسلح در نزدیکی ساحهٔ که حمله روز شنبه صورت گرفت، ۱۰ دانش آموزش را اختطاف کردند.

با وجودیکه حملات در نایجریا در مقایسه به سال گذشته کاهش یافته است، حکومت نایجریا هنوز هم تلاش می‌کند تا خشونت‌ها را در شمال‌غرب آن کشور فرونشاند. نیروهای نایجریا عملیات نظامی گسترده را بر ضد مخفیگاه‌های افراد مسلح راه اندازی کرده است.

علاوه بر مبارزه بر ضد باند‌های تبهکار،‌ نیرو‌های امنیتی نایجریا از ۱۴ سال به اینسو بر ضد تندروان اسلامگرا و جدایی طلبان درگیر جنگ استند.

نایجریا در ساحات مرزی با مالی، بورکینافاسو و نایجر با شورشگری‌های جهادی‌ها مواجه است،‌ جهادی‌های که با گروه‌های دهشت افگنی القاعده و داعش ارتباط دارند.

XS
SM
MD
LG