لینک های دسترسی

Breaking News

افراد مسلح نه نفر، به شمول سربازان اردوی پاکستان را کشتند


مقامات در پاکستان می‌گویند که در حملۀ روز شنبه دوم دسمبر (۱۱ قوس) بر یک بس مسافربری در شمال این کشور، حداقل هشت نه مسافر کشته و ۲۵ تن دیگر زخمی شدند.

عارف احمد یک مقام پولیس در ساحه این حمله را "بزدلانه" خوانده و گفته است که این بس مسافربری در شاهراه قراقرم که پاکستان را به چین وصل می‌کند، به سوی راولپندی در حرکت بود.

او گفت که پس از حمله، راننده کنترول بس را از دست داد و با یک موتر باربری تصادم کرد و در نهایت هر دو واسطه آتش‌گرفت.

مقامات گفته اند که هشت نفر در محل واقعه و یک نفر دیگر پس از رسیدن به شفاخانه جان باخت و تایید کرده اند که دو نفر از کشته شدگان، سربازان اردوی پاکستان بودند.

این رویداد در شهر گلگیت بلتستان رخ داده است. بر اساس گزارش‌ها، فرد مسلح سوار بر موترسایکل بود و پس از گلوله‌باری از ساحه فرار کرده است.

تیم امداد و نجات گفته است که احتمال دارد شمار کشته‌ها و زخمیان افزایش یابد.

تا اکنون هیچ گروهی مسوولیت این حمله را به دوش نگرفته و مقامات نیز هیچ گروهی را مسوول نخوانده اند.

پیش از این، مقصر این حملات تحریک طالبان پاکستانی دانسته می‌شد و جدایی‌طلبان بلوچ نیز در تعدادی از مناطق پاکستان بر نیروهای امنیتی حمله کرده اند.

گروه دولت اسلامی یا شاخه خراسان داعش، تحریک طالبان پاکستان و جدایی‌طلبان بلوچ گروه‌هایی هستند که اغلب مدعی انجام حملات در پاکستان اند، اما هنوز چیزی در این مورد نگفته اند.

مقامات پاکستانی مدعی هستند که حدود ۴۰۰۰ شبه‌نظامی تحریک طالبان پاکستان در افغانستان حضور دارند و از آنجا حملات را بر پاکستان طرحریزی می‌کنند، اما طالبان افغانستان این اتهامات را رد کرده و گفته اند که به هیچ گروهی اجازه استفاده از خاک افغانستان را علیه دیگران نخواهند داد.

گروه

XS
SM
MD
LG