لینک های دسترسی

Breaking News

دوستان ناباب و ناآگاهی سبب اعتیادم شد- معتاد


فرد معتاد
فرد معتاد

محمدگل، باشنده ولایت بدخشان که یک سال است معتاد شده به صدای امریکا گفت که گشت وگذار با دوستان ناباب و عدم آگاهی از اضرار استعمال مواد مخدر موجب شد تا معتاد شود.

این جوان ۳۰ ساله که برای ترک مواد مخدر مصمم است گفت :" همراه اندیوال‌های خراب نشستیم معتاد شدیم. لب دریا می‌رفتیم به خاطر چهار دقیقه ساعت‌تیری یک دود نیم دود بریم دادن عملی شدیم. حتما می‌خواهم جور شوم."

او ازدواج کرده و پدر یک فرزند است. در حالیکه او باید با شغل معماری خود مخارج زن و فرزند را تامین کند، اعتیاد سبب شده که تمام پول دستمزد خود را مواد مخدر خریداری کند.

او از مسوولان حکومت تقاضا دارد تا زمینهٔ تداوی معتادان را در مجموع و خاصتا برای وی فراهم سازند تا بتواند دوباره زندگی‌ اش را در کنار خانواده‌اش ادامه دهد.

محمدگل با شریک کردن داستان خود از جوانان می‌خواهد تا در بدترین حالت‌های زندگی، از استعمال مواد مخدر دوری کرده معتاد نشودند.


او می‌گوید: "در اوایل با شوخی و تفریح مصرف می‌کردم و این کار برایم لذت بخش بود. همی قسم ادامه یافت و چند ماه گذشت. دگه معتاد شده بودم. حالا که کاغذ را آتش می‌زنم و مواد دود می‌کنم دچار تشنگی، بی‌خوابی، افسردگی، خشم و عصبی می شوم. “

هرچند آمار دقیق مبتلایان به مواد مخدر در ولایت بدخشان روشن نیست، اما آمارهای غیر رسمی نشان می‌دهد که میان ۳۵ هزار تا ۴۰ هزار معتاد در این ولایت وجود دارد.

XS
SM
MD
LG