لینک های دسترسی

Breaking News

حکومت افغانستان گزارش مذاکره با حقانی را رد میکند


حکومت افغانستان گزارش مذاکره با حقانی را رد میکند

وحید عمر، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان، هر نوع مذاکره با گروه سراج الدین حقانی، یکی از گروه ها مخالف حکومت را رد نموده و آنرا یک شایعه عنوان کرد.

وحید عمر، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان، هر نوع مذاکره با گروه سراج الدین حقانی، یکی از گروه ها مخالف حکومت را رد نموده و آنرا یک شایعه عنوان کرد.

آقای عمر امروز به خبرنگاران در مورد گزارشی که پیرامون سفر رییس استخبارات پاکستان به کابل و میانجیگری وی در مذاکره دولت افغانستان با گروه سراج الدین حقانی به نشر رسیده بود گفت، "دولت افغانستان مطابق به قانون اساسی به پیش رفته و هیچ گامی را که خلاف منافع مردم و کشور باشد، بر نمی دارد."

وحید عمر گفت:

"این گزارش کاملا بی بنیاد و افتزاح است و هیج حقیقت ندارد. رییس جمهور افغانستان با شخصی که در این گزارش از او نام گرفته شده است، هیچگاهی ملاقاتی نداشته است. نه این شخص به کابل آمده و نه هم کس دیگری از کدام کشور دیگری با این شخص به کابل آمده است. و نه هم رییس جمهور با مقامات پاکستانی که در گزارش ذکر شده است، ملاقاتی داشته است."

سخنگوی رییس جمهور در مورد دو نامزد وزیر که در پارلمان امروز نتواستند رای اعتماد بدست آرند:

وحید عمر: "متاسفانه دو نامزد وزیر، جناب سرور دانش و و جناب داکتر داود علی نجفی نتوانستند که رای تایید را بگیرند؛ به دلیل اینکه هر دو نامزد وزیر از یک قوم در افغانستان نمایندگی میکردند. از اینکه آنها نتوانستند از پروسه رای اعتماد موفقانه بدر آیند، رییس جمهور جدا متاثر است."

بسم الله محمدی، انورالحق احدی، اسدالله خالد، جماهیر انوری و عبدالقدوس احمدی، توانستند از پارلمان افغانستان به ترتیب در وزارت های داخله، تجارت و صنایع، سرحدات و قبایل، فواید عامه وعودت مهاجرین، رای اعتماد را بدست آورند.

فاطمه نظرى نماینده کابل، سایر اعضاى ولسى جرگه را به قوم گرایى متهم کرد.

همچنان نور اکبرى، نماینده دایکندى در ولسى جرگه راى ندادن به وزراى پیشنهادى هزاره تبار از جانب ولسى جرگه را زمینه سازى براى از هم پاشى وحدت ملى خوانده گفت: "ادعا هاى دموکراسى و مشارکت ملى در افغانستان دروغ محض میباشد. کسانى که چنین زمینه ها را بوجود مى آورند تا یک اقلیت کاملا از عرصه سیاست به دور بمانند، قابل مذمت اند و رای دهى امروز هم رنگ و بوى ملى نداشت."

XS
SM
MD
LG