لینک های دسترسی

Breaking News

رئیس شورای علمای وردک در یک سوء قصد زخمی شد


در این رویداد سه نفر زخمی شد
در این رویداد سه نفر زخمی شد

عزیز الرحمان صدیقی، رئیس شورای علمای میدان وردک در نتیجه انفجار بم که در موترش جابه جا شده بود حوالی ساعت ۹ صبح امروز درشهر کابل زخمی شد.

نجیب دانش، معاون سخنگوی وزارت داخله به صدای امریکا گفت که این انفجار صبح امروز حین عبور موتر حامل رئیس شورای علمای میدان وردک از مقابل شفاخانه ابن سینا صورت گرفت.

به گفته آقای دانش،دراین رویداد به شمول رئیس شورای علمای میدان وردک سه تن مجروح شدند. او افزود که بم مقناطیسی در موتر آقای صدیقی جابجا شده بود.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی وردک به صدای امریکا گفت که دراین رویداد رئیس شورای علمای میدان وردک،پسر وراننده اش مجروح شده اند. او افزود که وضعیت صحی آقای صدیقی خوب است، اما پسرش در وضعیت وخیم قرار دارد.

مولوی عزیز الرحمان صدیقی در محافل، خطبه ها و از طریق رسانه ها اعمال مخالفین دولت را که برعلیه حکومت و نیرو های امنیتی صورت میگرفت به شدت تقبیح می کرد.

سخنگوی والی وردک حملۀ امروز را با خطبه ها و سخنان آقای صدیقی مرتبط دانسته افزود که آقای صدیقی اعمال مخالفین مسلح را خلاف شرعیت می داند و به همین دلیل باز هم هدف حمله مخالفین مسلح قرار گرفت.

به گفتۀ عطاالله خوگیانی، آقای صدیقی پیش از این نیز دو بار مورد حمله مخالفین مسلح دولت قرار گرفته بود و این سومین بار است که هدف قرار می گیرد.

آقای خوگیانی گفت که مخالفین یکبار مواد انفجاری را در داخل مسجد برای از بین بردن آقای صدیقی جابجا کرده بودند و یکبار دیگر نیز مواد انفجاری در موترش جابجا شده بود که از آن حملات هم جان به سلامت برد.

XS
SM
MD
LG