لینک های دسترسی

Breaking News

نامۀ اف بی آی به کانگرس، جنجال جدی برای کلنتن


تفاوت فیصدی های محبوبیت ترمپ و هیلری، کاهش یافته است

با نزدیک شدن میعاد انتخابات در امریکا، تازه شدن قضیۀ ایمیل های هیلری کلنتن، جنجال هایی را برای این نامزد دموکرات خلق کرده و یک نظرپرسی تازه نشان میدهد که اکنون تفاوت فیصدی محبوبیت ترمپ و کلنتن، به حدود دو فیصد تنزیل یافته است.

پس از آن که جیمز کومی رئیس اف بی آی یا ادارۀ تحقیقات فدرال ایالات متحده با ارسال نامه ای به کانگرس، از آغاز تحقیقات دوباره در ارتباط با قضیۀ ایمیل های هیلری کلنتن خبر داد، مقامات وزارت عدلیه این کار او را سرزنش کرده و گفتند که چنین گام، با پالیسی آنها سازگاری ندارد.

دونالد ترمپ نامزد حزب جمهوریخواه ، طی سخنرانی اش در شهر فینکس ایالت اریزونا، وزارت عدلیۀ ایالات متحده را به سعی در حفاظت از هیلری کلنتن در قضیۀ ایمیل هایش متهم ساخت.

دونالد ترمپ گفت که وزارت عدلیه اکنون با اف بی آی "درگیر" است. او افزود: "وزارت عدلیه سرسختانه میکوشد تا عملکرد جُرمی هیلری کلنتن را مستور نگهدارد."

در همین حال، نامۀ رئیس اف بی آی به کانگرس، هیلری کلنتن را نیز ناراحت ساخته است. خانم کلنتن اقدام رئیس اف بی آی در نامه فرستادن به کانگرس را "عمیقاً ناراحت کننده" خواند و گفت عجیب و بی سابقه است که در آستانۀ انتخابات، چنین نامه با "معلومات اندک" فرستاده شود.

این نامزد حزب دموکرات از اف بی آی خواست که هرچه زودتر توضیحات ارایه کرده، و "تمام معلومات" در این رابطه را با مردم شریک سازد، تا شک و شبه رفع شود.

طوری معلوم میشود که خانم کلنتن با نزدیک شدن روز انتخابات، با مبارزۀ دشواری برخورده است. صبح دیروز نتایج یک نظرپرسی تازه انتشار یافت که نشان میدهد هیلری کلنتن پیشگام بوده اما تفاوت فیصدی محبوبیت اش در مقایسه با ترمپ، به طور قابل ملاحظه کاهش یافته است.

جنیفر لوپز، آوازخوان شهیر امریکایی، به طرفداری از هیلری کلنتن کمپاین کرد
جنیفر لوپز، آوازخوان شهیر امریکایی، به طرفداری از هیلری کلنتن کمپاین کرد

نتایج نظرپرسی ای بی سی نیوز و واشنگتن پوست، فیصدی محبوبیت هیلری کلنتن میان رأی دهندگان احتمالی را ۴۷ فیصد و از ترمپ را ۴۵ فیصد نشان میدهد.

خانم کلنتن دیروز در ایالت فلوریدا به تبلیغات انتخاباتی اش ادامه داد و این بار در کنارش جنیفر لوپز و مارک انتونی، آوازخوانان معروف امریکایی نیز ظاهر گشتند.

XS
SM
MD
LG