لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: امریکایی های سیاهپوست، عقب مانده اند


با کمتر از دو هفته تا انتخابات، تلاش های نهایی ترمپ و کلنتن به خاطر رسیدن به قصر سفید، افزایش یافته است.

"سرمایه گذاران امریکایی سیاهپوست، خواهند توانست تا به آسانی به قرضه ها دسترسی داشته باشند"

دونالد ترمپ نامزد حزب جمهوریخواه برای ریاست جمهوری ایالات متحدۀ امریکا، به خاطر کمک به امریکایی های سیاهپوست، سلسه طرح های تازۀ اقتصادی را پیشنهاد کرد.

اما بر اساس نظرپرسی های اخیر، بیشتر امریکایی های سیاهپوست، در جریان انتخابات ریاست جمهوری امسال، از هیلری کلنتن رقیب دیموکرات آقای ترمپ حمایت می کنند.

آقای ترمپ در جریان سخنرانی چهارشنبه شب خود در شهر شارلت ایالت کارولینای شمالی، از طرح هایی یاد آور شد که بر اساس آن اغلب سرمایه گذاران امریکایی سیاهپوست، خواهند توانست تا به آسانی به قرضه ها دسترسی داشته باشند.

بر اساس طرح های پیشنهادی آقای ترمپ، شهر های مشخص در ایالات متحده همچنان اجازه خواهند داشت تا مناطق محروم اقتصادی خود را ساحات مصیبت زده اعلام کرده و برای اعمار مجدد آن به کمک های فدرال دسترسی پیدا کند.

دونالد ترمپ که در بین یک جمعیت گسترده از هواداران سفید پوست خود سخنرانی میکرد گفت که "شماری زیادی از امریکایی های افریقایی تبار در ایالات متحده به عقب گذاشته شده اند".

آقای ترمپ روز چهارشنبه همچنان به واشنگتن، پایتخت ایالات متحده رفت و هوتل مجلل جدید اش را در چند قدمی قصر سفید، افتتاح کرد.

هیلری کلنتن که در هر فرصت منتظر وارد کردن ضربۀ سیاسی به رقیب اش است، بی درنگ این کار آقای ترمپ را به باد انتقاد گرفته و گفت که او بیشتر از این که به کارزار انتخاباتی اش توجه کند، نگران کار و بار تجارتی اش است.

اما دونالد ترمپ میلیونر، با رد این انتقاد گفت که بهتر بود کسی از خانم کلنتن میپرسید که چرا روز سه شنبه به جای پیگیری مبارزات انتخاباتی اش، در یک کنسرت موسیقی که از طرف آدیل آواز خوان مشهور غرب، راه اندازی شده بود اشتراک کرده است.

دونالد ترمپ مدعی شد که او در جریان مبارزات انتخاباتی اش حدود ۱۰۰ ملیون دالر از سرمایۀ شخصی اش را به مصرف رسانیده و در صورت ضرورت پول بیشتری از اندوخته های خودش را به مصرف خواهد رساند.

ایالات متحدۀ امریکا در کمتر از دو هفتۀ دیگر، شاهد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود و گفته میشود که کمپاین خانم کلنتن در این رقابت دو برابر پولی را که کمپاین آقای ترمپ به دست آورده، جمع آوری کرده است.

بر اساس معلومات نشر شده از سوی دو کمپاین عمده در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، خانم کلنتن و همکاران او قادر شده اند تا حدود ۹۵۰ میلیون دالر را جمع آوری کرده و کم از کم ۱۷۸ میلیون دالر نقد برای خرج در روند اعلانات تجارتی و ترغیب رای دهندگان به نفع خود، در دست دارد.

اما معلوم شده است که کمپاین آقای ترمپ در عین مدت زمان تنها حدود ۴۴۹ میلیون دالر جمع آوری کرده و اکنون پول نقد او به خاطر مصرف در راه ترغیب رای دهندگان به نفع خودش فقط ۹۷ میلیون دالر است.

نقش آرا در تعین رئیس جمهور

در روز انتخابات عمومی، رأی دهندگان ثبت نام شده، به مراکز انتخاباتی محل شان میروند تا به کاندید مورد نظر خود رأی دهند.

با آن که این رأی دهی اهمیت فراوان دارد، اما از لحاظ تخنیکی رئیس جمهور آینده را سیستمی به نام الکتورل کالج تعیین میکند.

الکتورل کالج متشکل از نمایندگان، یا انتخاب کنندگانی است که بر أساس نتایج رأی دهی در هر ایالت، صلاحیت کسب میکنند. ایالت های با نفوس بیشتر، انتخاب کنندگان بیشتری دارند و ایالت های با نفوس کمتر، انتخاب کنندگان کمتر.

XS
SM
MD
LG