لینک های دسترسی

Breaking News

جزییات جالب در مورد سفر ثروتمندترین مرد جهان به فضا


زمانیکه شرکت بلو اوریجین نخستین فضاپیمای سرنشین دار خود را به فضا پرتاب می‌کند، جف بیزوس، سرمایه‌دارترین مرد جهان یکی از سرنشینان آن خواهد بود.

مارک بیزوس، برادر جف بیزوس، خانم والی فنک، یکی از پیشگامان هوانوردی و اولیفر دامین، یک گردشگر جوان، سه سرنشین دیگر این سفینه‌ٔ کاملاً خودکار خواهند بود.

مارک و خانم فنک به دعوت آقای بیزوس در این سفر می‌روند، اما دامین تکت این سفر تاریخی را از طریق حراج خریداری کرده است.

بلندترین داوطلبی برای تکت این سفر ۲۸ میلیون دالر بود، اما کسیکه برندۀ داوطلبی شده بود، به دلیل برنامۀ کاری این سفر را فسخ و سفرش را برای آینده موکول کرد. پس از وی دامین مستحق تکت پنداشته شد، اما مشخص نیست که پدر این نوجوان برای رفتن پسرش به فضا چه مقدار پول پرداخته است.

اولیفر دامین که اکنون ۱۸ سال عمر دارد، پس از این سفر به عنوان جوانترین انسانی که به فضا سفر کرده است تاریخ ساز خواهد شد
اولیفر دامین که اکنون ۱۸ سال عمر دارد، پس از این سفر به عنوان جوانترین انسانی که به فضا سفر کرده است تاریخ ساز خواهد شد

جف بیزوس در سال ۲۰۰۰ شرکت بلو اوریجین را ایجاد کرد و به گفتۀ خودش برای تمویل این شرکت فضایی، به ارزش یک میلیارد دالر اسهام شرکت امازون را در جریان یک سال فروخت.

سرمایه‌دار ترین مرد جهان گفته است که از پنج سالگی تا حال رویای رفتن به فضا را داشته است، درست در زمانیکه نیل آرمسترانگ و باز آلدرین، فضانوردان امریکایی به تاریخ ۲۰ جولای ۱۹۶۹ بر سطح مهتاب فرود آمدند.

علاقۀ بیزوس به فضا و فضانوری مفرط است و او هفتۀ گذشته ۲۰۰ میلیون دالر را برای بازسازی و نوسازی موزیم ملی فضایی ایالات متحده و ایجاد یک مرکز آموزشی در آن، اهدا کرد.

خانم فنک که اکنون ۸۲ سال عمر دارد، در پایان این سفر نام خود را به صفت سالمندترین فردی که به فضا رفته است، ثبت تاریخ خواهد کرد. همچنین دامین که ۱۸ سال عمر دارد، جوانترین فردی خواهد بود که تا کنون به فضا می‌رود.

والی فنک، پس از این سفر سالمندترین انسانی خواهد بود که تا کنون به فضا سفر کرده است
والی فنک، پس از این سفر سالمندترین انسانی خواهد بود که تا کنون به فضا سفر کرده است

قرار است جف بیزوس در این سفر با سفینه‌ای که ۱۸ متر طول داشته و با سرعتی سه برابر سرعت صوت به سمت فضا حرکت می‌کند، تا ارتفاع ۱۰۶ کیلومتر از سطح زمین بلند برود. ویژگی دیگر این سفینه بزرگ بودن کلکین‌های آن است، تا کنون هیچ سفینه‌ای کلکین‌هایی به این بزرگی نداشته است.

پس از برگشت آقای بیزوس از فضا، شرکت بلو اوریجین به زودی فروش تکت‌های سیاحتی به فضا را آغاز خواهد کرد، اما تا کنون مشخص نشده است که قیمت هر تکت چند خواهد بود. این شرکت در نظر دارد که در آینده سفر به مهتاب را نیز آغاز کند.

XS
SM
MD
LG