لینک های دسترسی

Breaking News

ثروتمندترین مرد جهان به فضا می‌رود


جف بیزوس، سرمایه دارترین مرد جهان قرار است ماه آینده توسط سفینۀ فضایی بلو اوریجین به فضا سفر کند.

آقای بیزوس صبح دوشنبه هفتم جون (۱۷ جوزا) در یک پیام انستاگرام نوشت: "از پنج سالگی رویای سفر به فضا را داشتم. به تاریخ ۲۰ جولای با برادرم به این سفر می‌روم. بزرگترین ماجراجویی با بهترین دوست."

تاریخ ۲۰ جولای سالروز فرود آمدن اپولو۱۱ بر سطح مهتاب نیز است؛ زمانیکه نیل آرمسترانگ و بز آلدرین، دو فضانورد امریکایی به صفت نخستین انسان‌ها بر سطح مهتاب گام نهادند.

آقای بیزوس در یک پیام تصویری در انستاگرام گفت: "دیدن زمین از فضا، شمار را متحول می‌کند، رابطۀ تان را با این سیاره تغییر می‌دهد. می‌خواهم به این پرواز بروم، زیرا این چیزی است که تمام عمرم خواستار آن بودم. این یک ماجراجویی است. این یک موضوع بسیار بزرگ برای من است."

افزون بر جف بیزوس و برادرش، یک چوکی دیگر برای مسافر سوم نیز در این پرواز تاریخی وجود دارد. چوکی مسافر سوم تا روز شنبه آینده به حراج گذاشته شده است.

تا صبح دوشنبه حدود ۶۰۰۰ نفر از ۱۴۳ کشور جهان در این حراج شرکت کرده و بلندترین داوطلبی برای خریداری تکت سوم این پرواز ۲.۸ میلیون دالر شده است.

قرار است پول عاید از این پرواز به بنیاد بلو اوریجین و چند نهاد دیگر که در زمینۀ سفر به فضا و امکان زیست بشر در سیاره‌های دیگر تحقیق و فعالیت دارند، اهدا شود.

XS
SM
MD
LG