لینک های دسترسی

Breaking News

چگونه می توان هم سگرت را ترک کرد و هم وزن نگرفت؟


عکس از آرشیف: اکثر امریکایی های بزرگسال که سگرت دود می کنند و می خواهد آنرا کنند، اما ترس از وزن گرفتن، آنان را از ترک سگرت دلسرد می کند

زنان میان سالی که می خواهند ترک سگرت کنند، اما از گرفتن وزن اضافه بیم دارند، بر اساس یک تحقیق تازه، می توانند با تمرینات متوسط هفتگی، میزان وزن گرفتن را به حد اقل برسانند.

جو خالو از پوهنتون ایندیانا در بلومینگتن که رهبری این تحقیق را بر عهده داشت، به خبرگزاری رویترز گفته است که "یافته های ما نشان می دهد که پس از ترک سگرت، حتی میزان اندک فعالیت های فزیکی می تواند، وزن گرفتن در میان زنان را به حد اقل برساند."

مرکز کنترول و جلوگیری از امراض ایالات متحده، می گوید که از میان هر ۱۰ بزرگسال که در ایالات متحده سگرت دود می کنند، حدود هفت نفر آنان می خواهند ترک سگرت کنند. اما ترس از گرفتن وزن اضافی، آنان را از ترک سگرت، دلسرد می کند.

یافته های این تحقیق، نشان می دهد که حتی قدم زدن۹۰ دقیقه در هفته به سرعت ۴.۸ کیلومتر در ساعت، می تواند وزن گرفتن زنان را پس از ترک سگرت، به حد اقل برساند.

این تیم پژوهشی، برای سه سال تمام مجموعاً ۴۷۱۷ فرد را که سن شان بین ۵۰ تا ۷۰ سال بود و ترک سگرت کرده بودند، مورد مطالعه قرار داد.

یافته های این تحقیق همچنین نشان می دهد، آنعده از افرادیکه پس از ترک سگرت هفتۀ ۱۵۰ دقیقه به طور متوسط و شدید تمرین می کردند، پس از ترک سگرت، اندکی بیش از دو و نیم کیلو گرام وزن گرفتند، اما کسانیکه تمرین نکردند، به طور حد اوسط ۳.۸۸ کیلوگرام وزن گرفتند.

XS
SM
MD
LG