لینک های دسترسی

Breaking News

گلوله باری های اخیر در امریکا صد ها کشته و زخمی بر جاگذاشته است


ایالات متحده یکی از معدود کشور های غربی است که سالانه هزاران نفر در اثر خشونت با سلاح کشته و زخمی می شوند
ایالات متحده یکی از معدود کشور های غربی است که سالانه هزاران نفر در اثر خشونت با سلاح کشته و زخمی می شوند

یک سازمان غیر حکومتی روز دوشنبه ششم جون (۱۶ جوزا) اعلام کرد که از روز جمعه به این سو،‌ بیش ۱۲۴ نفر در اثر گلوله باری در سراسر ایالات متحده کشته و ۳۲۵ نفر زخمی شده اند.

بر اساس آمار آرشیف خشونت مسلحانه مستقر در شهر واشنگتن دی سی، این قربانیان در اثر بیش از ۳۰۰ گلوله باری و خشونت با سلاح کشته و زخمی شده اند.

این گلوله باری‌های مرگبار اخیر در ایالت های تگزاس، نیویورک، و وکلاهاما رخ داده اند، وضعیتی که بار دیگر بحث‌ها را در مورد وضع محدودیت‌های بیشتر در مورد مالکیت اسلحه، یعنی حقوق اسلحه برانگیخته است.

با وجود تلاش‌ها برای وضع محدودیت‌ها بر مالکیت اسلحه. مدافعان مالکیت سلاح در برابر وضع محدودیت‌ها به شدت مخالفت می کنند.

برخی از گلوله باری‌های دسته جمعی اخیر، غیرنظامیان را در فروشگاه، شفاخانه، مکتب و کلیسا هدف قرار داده اند.

اکثریت رای دهندگان امریکایی،‌ به شمول دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان، حمایت شان را از قوانین سختگیرانهٔ کنترول سلاح ابراز داشته اند، اما جمهوری‌خواهان کانگرس و شماری از دموکرات‌های میانه‌رو از سال‌ها به اینسو جلو تصویب همچو قوانین را گرفته اند.

بر اساس آمار آرشیف خشونت مسلحانه از آغاز سال جاری تا دوم جون در ایالات متحده در رویدادهای مختلف مسلحانه، به شمول خودکشی با اسلحه، ۱۸ هزار و ۸۱۱ نفر جان باخته و بیش از ۱۵ هزار و ۸۳۸ نفر دیگر زخمی شده اند. بر اساس این گزارش، از جملهٔ این افراد، ۱۰ هزار ۸۲۴ نفر توسط سلاح گرم خودکشتی کرده اند.

قانونگذارن امریکایی تلاش دارند اقداماتی را در بخش تحقیقات بیشتر در مورد سوابق افرادی که سلاح خریداری می کنند، در نظر بگیرند و قوانینی را تصویب کنند که بر اساس آن، مقامات امنیتی بتوانند سلاح افرادی را بگیرند که بیماری روانی دارند.

اما این اقدامات با مخالفت جمهوری‌خواهان، به ویژه در مجلس سنا مقابل است و تلاش‌های منع خرید سلاح تهاجمی از حمایت کافی برخوردار نیست. با آنهم، رییس جمهور بایدن از کانگرس خواسته است در این راستا اقدام کند.

XS
SM
MD
LG