لینک های دسترسی

Breaking News

عمران خان، ترمپ را نکوهش کرد


عمران خان رهبر تحریک انصاف پاکستان است

عمران خان، رهبر تحریک انصاف پاکستان، به خاطر درج نام سید صلاح الدین، رهبر حزب المجاهدین کشمیر، که از سوی وزارت خارجۀ ایالات متحده در فهرست دهشت افگنان بین المللی قرار گرفته است، از دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا، به شدت انتقاد کرد.

وزارت خارجۀ ایالات متحده همزمان با سفر نرندرا مودی، صدر اعظم هند، به واشنگتن، نام سید صلاح الدین، رهبر جدایی طلبان کشمیری، را در فهرست دهشت افگنان بین المللی درج کرد. در این فهرست نام بیش از ۲۵۰ نفر درج است که شماری از آنان پاکستانی اند.

عمران خان در تویتر رسمی خود با انتقاد از سیاست خارجی ایالات متحده نگاشته است که مبنای دوستی امریکا "فروش تسلیحات و مزایای مالی" است.

حکومت پاکستان نیز این اقدام ایالات متحده را "توجیه ناپذیر" خواند و گفت که جنگ شورشیان کشمیری علیه نیرو های امنیتی هند یک مبارزه مشروع برای کسب استقلال است.

دهشت افگنان کی‌ها و در کجا اند؟
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

سید صلاح الدین اکنون در کشمیر زیر ادارۀ پاکستان مستقر بوده و جنگجویان جدایی طلب کشمیری را رهبری می‎کند. حزب المجاهدین به رهبری آقای صلاح الدین برای بیرون کردن کشمیر زیر ادارۀ هند از سلطۀ نظامیان هندی مبارزه کرده و خواستار الحاق آن به کشمیر زیر ادارۀ پاکستان است.

حضور امریکا در افغانستان نیز از انتقاد آقای خان مبرا نبوده است. آقای خان گفته است که ایالات متحده "هیچ حق ندارد که به هند" نقش دخالت‌گرانه در افغانستان بدهد، زیرا به گفتۀ وی این پاکستان است که مرز مشترک با افغانستان دارد.

در حالیکه حکومت ایالات متحده در نظر دارد که ۴۰۰۰ سرباز اضافی امریکایی را در افغانستان مستقر کند، عمران خان در تویتر خود با انتقاد از پالیسی واشنگتن در مورد افغانستان نگاشته است که مشی حکومت ترمپ تنها وضعیت را در افغانستان وخیم‌تر می‌سازد.

  • 16x9 Image

    نجیب الله احمدیار - واشنگتن

    نجیب الله احمدیار کار با رسانه ها را در سال ۲۰۰۱ میلادی آغاز کرد و از سال ۲۰۰۹ به اینسو در بخش دری صدای امریکا به صفت ویراستار، نویسنده و مجری برنامه های رادیویی و تلویزیونی کار می کند. 

XS
SM
MD
LG