لینک های دسترسی

Breaking News

برنامه جهانی غذا: ماه گذشته به بیش از ۷ میلیون نیازمند افغان کمک کردیم


آرشیف، نیازمندان برای دریافت کمک‌های نقدی برنامه جهانی غذا در کابل صف کشیده اند
آرشیف، نیازمندان برای دریافت کمک‌های نقدی برنامه جهانی غذا در کابل صف کشیده اند

برنامه جهانی غذا می‌گوید که در ماه فبروری به بیش از ۷.۱ میلیون نیازمند کمک‌های غیرنقدی، پول نقد و تغذیه‌ای را در سراسر افغانستان فراهم کرده است.

این اداره ملل متحد امروز پنجشنبه ۲۱ مارچ (دوم حمل) با نشر اعلامیه‌ای گفت که با وجود شرایط اقلیمی دشوار ناشی از برفباری و باران شدید، به دلیل جابجایی قبلی کمک‌های برنامه جهانی غذا به دورافتاده‌ترین مناطق افغانستان رسید.

بر بنیاد اعلامیه برنامه جهانی غذا بسیاری از مناطق افغانستان در ماه فبروری شاهد بارش شدید برف بود که تهدیدی برای مواشی و خانواده‌های ساکن در این مناطق محسوب می‌شد و علاوه بر این، بسیاری از جاده‌ها و بزرگراه‌ها نیز بسته شدند که باعث تاخیر ترافیک از جمله کاروان‌های این اداره شد.

برنامه جهانی غذا گفته است که در ماه فبروری حدود ۳۱هزار تن مواد غذایی و ۱۷.۱ میلیون دالر برای نیازمندان در افغانستان توزیع شده است.

بر اساس معلومات این برنامه، در این مدت برای ۶.۵ میلیون نیازمند غذا و پول نقد توزیع شده است،‌ علاوه بر این، بیش از ۲۸۳هزار کودک شش تا ۵۹ ماهه و نزدیک به ۲۹هزار دختر و زن باردار و شیرده غذاهای مغذی ویژه را برای درمان سوتغذیه حاد و متوسط دریافت کرده اند.

همچنان برنامه جهانی غذا در ماه فبروری برای ۴۷۴هزار پسر و دختر در حدود ۱۷۷۰ مکتب ابتدایی و صنوف محلی آموزش مبتنی بر جامعه میان وعده غذایی مقوی فراهم کرده است.

این اداره ملل متحد گفته است که برای پیشبرد برنامه‌های امدادرسانی‌اش در ماه‌های مارچ تا اگست امسال به ۶۵۷ میلیون بودجه نیاز دارد.

ملل متحد گزارش داده است که در سال روان میلادی، ۲۳.۷ میلیون نفر در افغانستان به کمک‌های بشردوستانه نیاز خواهند داشت.

بر اساس طرح کمک‌های بشری این سازمان در سال ۲۰۲۴ میلادی، از جملهٔ تمام نیازمندان ۱۷.۳ میلیون نفر از آسیب پذیرترین افراد، به شمول کسانی که معلولیت دارند، تحت پوشش ماموریت کمک‌رسانی قرار می‌گیرند.

گروه

XS
SM
MD
LG