لینک های دسترسی

Breaking News

حزب تندرو در هند خواستار منع روپوش کامل زنان شد


یک گروه تندرو هندو در هند خواستار وضع ممنوعیت بر پوشانیدن صورت زنان در این کشور شده است.

این گروه تاکید دارد که این اقدام می تواند در جلوگیری از تهدیدهای امنیتی در هند موثر باشد.

گروه تندرو ملی‌گرای شیو سینا که متحد حزب بر سر اقتدار بهارتیا جنتا است، خواستار وضع ممنوعیت بر پوشانیدن تمام صورت زنان در هند شد.

سنجی رات، یک مقام حزب شیو سینا گفته است که خواست این حزب مبنی بر اعمال ممنوعیت بر پوشیدن روپوشی به مسایل سیاسی و دینی ربطی ندارد.

آقای رات گفت "این موضوع به امنیت کشور و مردم ربط دارد ... افراد متعلق به همه طبقات و ادیان که در هند زندگی می کنند، باید به امنیت ملی احترام کنند و از آنچه حکومت می گوید، اطاعت کنند."

در هند که شمار زیاد زنان مسلمان حجاب یا نقابی را می‌پوشند که تمام صورت را می‌پوشاند، این خواست حزب تندرو هندو، واکنش مسلمانان را برانگیخته است.

شماری از رهبران مسلمانان در هند گفته اند که وضع ممنوعیت بر پوشیدن روپوشی، نقض آزادی های مدنی در این کشور است.

زینت شوکت علی، فعال حقوق زنان در هند با تاکید بر پیشینۀ طولانی پوشیدن حجاب گفته است که حکومت نباید در طرز پوشیدن لباس شهروندان این کشور مداخله کند.

شمار دیگر از رهبران مسلمان هند گفته اند که با اعمال ممنوعیت بر پوشانیدن صورت زنان، نمی توان با دهشت افگنی مبارزه کرد.

اسدالدین اویسی، یکی از رهبران مسلمانان هند گفت "در جنگ با دهشت افگنی باید با ذهنیت دهشت افگنی مبارزه کرد... اگر می خواهید دهشت افگنی را شکست بدهید، به مسایل لباس پوشیدن افراد نباید دخالت کنید. دهشت افگنی خود اکنون به یک آیین جدید مبدل شده است."

در سریلانکا در همسایگی هند نیز، یک هفته پس از حملات مرگبار بر چندین هوتل و کلیسا، حکومت بر روپوش کامل زنان که عمدتا زنان مسلمان آن را می‌پوشند، ممنوعیت وضع کرد.

XS
SM
MD
LG