لینک های دسترسی

Breaking News

طوفان ویرانگر ' بیپرجوی' در هند و پاکستان سبب بیجا شدن ۲۰۰ هزار نفر شده است


گردباد و طوفان موسوم به بیپرجوی روز جمعه ۱۶ جون (۲۶ جوزا) در سواحل غربی هند جریان برق را قطع ، درختان و پایه‌های برق را از زمین جدا و کانتینرهای حمل و نقل را از یک محل به محلی پرتاب کرد.

طوفان ویرانگر بیپرجوی موجب شده تا تقریباََ ۲۰۰ هزار نفر در سواحل غربی هند و جنوب پاکستان خانه‌های شان را ترک کنند و در جستجوی سرپناه شوند.

به گفته کارشناسان پیش بینی آب و هوا، ایالت سند پاکستان که سال گذشته توسط سیلاب‌ها ویران شده بود، در روزهای آینده بار دیگر تحت تاثیر باران‌های شدید قرار خواهد گرفت.

پاکستان سال گذشته شاهد سیلاب‌های ویرانگری بود که منجر به مرگ ۱۷۳۹ نفر در آن کشور شد و ۳۰ میلیارد دالر به آن کشور خسارت وارد کرد.

در همین حال، اداره هواشناسی هند به مردم هشدار داده است که انتظار خسارات قابل توجهی به خانه‌ها، محصولات زراعتی، جاده‌ها و شبکه های مخابراتی را داشته باشند.

طوفان بیپرجوی با وزش باد‌‌های تند به سرعت حداکثر ۱۲۰ تا ۱۴۰ کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند. انتظار می رود این طوفان شدید با حرکت به سمت ایالت گجرات هند که مکان های مذهبی در آن بسته شده اند، ضعیف شود.

سازمان جهانی صحت گفته است که برای مردم در پاکستان غذا و آب آشامیدنی مجانی را فراهم می‌کند. در همین حال، صندوق وجهی ملل متحد برای کودکان (یونیسف) اعلام کرده است که ۶۲۵ هزار کودک در هند و پاکستان در معرض خطر فوری قرار دارند.

XS
SM
MD
LG