لینک های دسترسی

Breaking News

ادامه تظاهرات خشونت آمیز در هند؛ صدها نفر بازداشت شد


پولیس در چندین شهر بزرگ هند صدها اعتراض کننده را در حالی بازداشت کرده است که تظاهرات در شهرهای بزرگ این کشور هنوز هم ادامه دارد.

اعتراض کنندگان در حالی به تظاهرات علیه قانون جنجال برانگیز اعطای شهروندی بر اساس دین ادامه داده اند که اخیرا پولیس هند ادامۀ تظاهرات را ممنوع اعلام کرد.

بر اساس این قانون، به جز مسلمانان، به سایر مهاجرینی که پیش از سال ۲۰۱۵ از افغانستان، پاکستان و بنگله‌دیش به هند فرار کرده اند، شهروندی هند اعطا می‌شود. منتقدین می‌گویند که این قانون مسلمانان را مستثنا قرار داده و دموکراسی سیکولار هند را زیر سوال می‌برد.

اعتراض کنندگان امروز ۱۹ دسمبر (۲۸ قوس) در حالی به جاده ها برآمده و موترها را به آتش کشیدند که پولیس برای متفرق کردن آنان گاز اشک آور استعمال کرد.

مقامات گفته اند که تنها در لعل قعله در دهلی جدید، جاییکه معترضین گرد هم آمده اند، بیش از ۱۰۰ اعتراض کننده را بازداشت کرده اند.

خدمات انترنت و تلیفون در اطراف این قلعه تاریخی و سایر بخش های دهلی جدید قطع شده است؛ اقدامی که مقامات هندی از آن در سایر بخش های هند، مانند کشمیر به کار می‌گیرند تا از راه اندازی تظاهرات جلوگیری کنند.

XS
SM
MD
LG