لینک های دسترسی

آغاز کار حسن روحانی منحیث رئیس جمهور ایران


روحانی 1
حسن روحانی، بروز شنبه منحیث رئیس جمهور کشور اغاز به کار کرد و درنخستین پیامش در مقام ریاست جمهوری، پس از ان به تعامل سازنده با جهان متعهد گردید که محمود احمدی نژاد هشت سال ان کشور را با رویاروی دیپلوماتیک و تعزیرات مخرب مواجه ساخت.
حسن روحانی، عالم دینی ٦۴ ساله با پیروزی چشمگیر در انتخابات، امید پایان مناقشه و کاهش تعزیرات بر نفت کشور ازطریق مذاکره را افزایش داد.
آیت الله خامنه ای در مراسم تنفیذ، اقای روحانی را رسماً در مقام ریاست جمهوری ایران تایید کرد وخدمات او را به ان نظام ستود.
اغاز ریاست جمهوری اقای روحانی بر هشت سال زمامداری محمود احمدی نژاد خاتمه میدهد، دوریکه در ان ایران منزوی ترشد و هدف تعزیرات گسترده سازمان ملل متحد، ایالات متحده امریکا و اتحادیه اروپایی قرار گرفت و فشار بر اقتصاد افزایش یافت.
روحانی با ازمونهای بزرگ روبرو است، از جمله مبارزه با تورم پولی که ماه گذشته به ٤٢ درصد رسید، کاهش بیکاری و برطرف ساختن اختلافات سیاسی بین جناح های محافظه کار، میانه رو و اصلاح طلب. مردم ایران نیز توقعاتی فروانی از حسن روحانی به مثابه رئیس جمهور دارند.
قرار است امروز یکشنبه مراسم تحلیف روحانی انجام شود. وی تعهد نموده که درمسیراعتدال گام بر دارد و در مساله برنامه هسته وی صریح تر عمل کند. حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان نیز امروز برای شرکت در مراسم تحلیف اقای روحانی کابل را به قصد تهران ترک نمود. کیم یانگ نم سیاستمدار ارشد کوریای شمالی و آصف علی زرداری رئیس جمهور پاکستان در تهران به سر میبرند و دیروز با اقای روحانی ملاقات نمودند. این اولین ملاقات اقای روحانی از زمان انتخابش به مقام ریاست جمهوری با سیاستمداران خارجی میباشد.

قدرت های جهانی امیدوار اند که رهبر جدید نسبتا میانه رو ایران مطابق با خواسته های انها از مقیاس برنامه هسته یی تهران که به گمان انها ایران را قادر به ساختن بم اتمی می سازد کاهش دهد. ایران می گوید فعالیت های هسته ای صرفا برای مقاصد غیرنظامی است.
XS
SM
MD
LG