لینک های دسترسی

Breaking News

نیروهای عراقی بر مرکز داعش در رمادی یورش بردند


عملیات برای تصرف شهر سنی نشین رمادی در ۱۰۰ کیلومتری غرب بغداد در اوایل ماه نوامبر آغاز شده بود.

سربازان عراقی روز سه شنبه بر مرکز شهر رمادی یورش بردند تا این شهر را که از ماه می تا کنون در تصرف جنگجویان گروه دولت اسلامی است، دوباره تحت ادارۀ خود در آورند.

صباح النعمانی سخنگوی ادارۀ مبارزه با تروریزم عراق به خبرگزاری رویترز گفته است که نیروهای عراقی تحت حمایت قوای هوایی، به سمت دفاتر و ساختمانهای دولتی در مرکز رمادی پیشروی دارند. او گفت که بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ جنگجوی داعش در رمادی با سربازان عراقی درگیر جنگ اند.

حکومت عراق می خواهد که به منظور جلوگیری از موارد نقض حقوق بشر، آنگونه که در جریان تصرف تکریت گزارش شد، تنها به نیروهای دولتی متکی باشد و از شبه نظامیان شیعه مدد نجوید. آقای نعمانی گفت که در این عملیات از همه امکانات قوای مسلح عراق استفاده شده است.

امپریالیزم روسی

در حالیکه جنگ در عراق بر ضد تندروان داعش جریان دارد،جت های جنگی روسی در چند روز گذشته مواضع شورشیان مخالف حکومت سوریه را در شهر ادلیب آن کشور آماج قرار داده است. حملاتی که به گفتۀ امدادرسانان و مردم محل، شماری از غیرنظامیان را از بین برده است.

احمد داوود اوغلو صدر اعظم ترکیه روز سه شنبه ضمن محکوم کردن این حملات گفته است که سوریه به بخشی از اهداف امپریالیستی روسیه مبدل نخواهد شد.

روابط میان انقره و مسکوپس از سرنگون شدن یک طیارۀ جت روسی توسط قوای هوایی ترکیه به شدت پرتنش شده است.

روسیه از تاریخ ۳۰ سپتامبر به اینسو حملات گستردۀ هوایی را به حمایت از دولت سوریه، متحد دیرینۀ مسکو، راه اندازی کرده است.

روسیه می گوید که هدف این حملات تندروان گروه دولت اسلامی است، اما مقامهای غربی می گویند که حملات هوایی روسیه بیشتر از آنکه داعش را هدف قرار دهد، شورشیان مخالف حکومت اسد را آماج قرار می دهد.

XS
SM
MD
LG