لینک های دسترسی

Breaking News

تشدید حملات روسیه و فرانسه بر مواضع گروه داعش


مقامات در کریملن می گویند که رؤسای جمهور روسیه و فرانسه در مبارزه با گروه داعش بر همکاری نزدیک موافقه کرده اند

پس از آنکه گروه دولت اسلامی یا داعش مسؤلیت حملات اخیر در شهر پاریس و منفجر ساختن یک طیارۀ مسافربری روسیه را ادعا کرد، فرانسه و روسیه حملات هوایی خود را بر مواضع این گروه در سوریه شدت بخشیده است.

شهر الرقۀ سوریه که سنگر مستحکم گروه داعش دانسته می شود، هدف اصلی این حملات می باشد.

قبل از این سنگرهای مخالفین بشارالاسد رئیس جمهور سوریه هدف مهم بمباردمان هوایی روسیه را تشکیل می داد، اما پس از ادعای گروه داعش در مورد منفجر ساختن یک طیارۀ مسافربری روسیه در قلمرو هوایی مصر، نیروهای هوایی روسیه حالا مواضع این گروه را مورد هدف قرار می دهند.

ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نیز وعده نموده که عاملین سقوط آن طیاره را که در هر گوشۀ جهان باشند، از بین خواهد برد.

وزارت دفاع ایالات متحده از تغیر پالیسی روسیه در برابر گروه داعش اظهار خوشبینی کرده و از این اقدام مسکو تمجید به عمل آورده است.

اما سؤال اینجاست که ایا شدت این بمباردمان ها می تواند جلو حملات گروه دولت اسلامی را در آینده بگیرد یا خیر؟ به نظر شماری از تحلیلگران پاسخ به این پرسش نه می باشد.

اندرو تبلر یک تن از تحلیلگران در انستیتیوت واشنگتن برای مطالعات شرق نزدیک می گوید که ممکن تلاش های روسیه، فرانسه وشماری دیگری از کشورها برای منهدم ساختن گروه داعش در سوریه افزایش یابد، اما این مشکل از بین نخواهد رفت.

منتقدین رئیس جمهور اوباما در اشاره به حملات اخیر گروه دولت اسلامی، می گویند که پلان ایالات متحده در سوریه نتیجه ندارد.

سناتور جان مکین که یکی از مخالفان پالیسی آقای اوباما در مورد سوریه می باشد، می گوید "هیچ دلیل قانع کننده وجود ندارد که بر اساس آن ما باور کنیم که هرآنچه را که ما انجام میدهیم، برای انهدام گروۀ داعش کافیست."

رئیس جمهور اوباما در همین اوخرا فرستادن نیروهای زمینی امریکا را برای مبارزه با گروۀ دولت اسلامی یا داعش در سوریه اشتباه خواند، اما آقای تبلر می گوید که اگر امریکا این کار را نه کند، هیچ کشور دیگر مشتاق انجام این کار نمی باشد.

در حالیکه جنگ در سوریه شدت میابد، حکومت آقای اوباما می گوید که از بین بردن گروۀ دهشت افگن داعش مسؤلیت نیروهای روسیه، فرانسه و امریکا نه بلکه وظیفۀ نیروهای سوری می باشد.

XS
SM
MD
LG