لینک های دسترسی

Breaking News

حملات داعش در مرکز و شرق سوریه افزایش یافته است


بر اساس گزارش های محلی، جنگجویان وابسته به گروه تروریستی داعش در روزهای اخیر حملات خود را در مرکز و شرق سوریه افزایش داده اند.

به گزارش خبرگزاری محلی نارت پرس، کم از کم دو سرباز حکومت سوریه در اثر حملهٔ روز دوشنبه جنگجویان داعش در شهر پالمیرا در مرکز سوریه کشته شدند.

این در حالی است که کم از کم هفت سرباز دولت سوریه و شبه نظامیان تحت حمایت ایران در دو حادثۀ جداگانه در شرق سوریه نیز در دو روز گذشته کشته شده اند.

بر اساس گزارش‌ها، گروه دولت اسلامی بیشترین فعالیت را در "صحرای بدیه" سوریه دارد که تحت کنترول نیروهای دولتی و شبه نظامیان تحت حمایت ایران و روسیه می‌باشد. روسیه و ایران دو حامی اصلی دولت سوریه به رهبری بشارالاسد استند.

رامی عبدالرحمن، رییس دیدبان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا، گفت: "بدیه در حال حاضر مکان بسیار جالبی در سوریه است. "

آقای عبدالرحمن به صدای امریکا گفت: "این [صحرای بدیه] مناطق تحت کنترول رژیم را به مناطق تحت کنترول گروه‌های تحت حمایت ترکیه در بخش‌هایی شمال و غرب سوریه وصل می‌کند. و بنابراین تندروان [داعش] می‌توانند بین دو منطقه گشت وگذار کنند و از حملات هوایی روسیه خود را در امان نگهدارند. "

دیدبان حقوق بشر سوریه می‌گوید که روسیه در واکنش به افزایش فعالیت داعش در این منطقه، روز دوشنبه حداقل ۱۵ حمله هوایی علیه مخفیگاه هایی که گمان می‌رود متعلق به تندروان داعش باشند، انجام دادند.

گروه دولت اسلامی همچنین پایگاه‌های فعالی در شرق سوریه در مناطق تحت کنترول نیروهای دموکراتیک سوریه که توسط ایالات متحده حمایت می‌شوند، دارد.

ایتلاف به رهبری امریکا در توییتی نوشته است: "با حمایت ایتلاف، نیروهای دموکراتیک سوریه ۱۲ عملیات را در ماه اکتوبر علیه داعش انجام داده است. این عملیات‌های مشترک نشان دهنده تعهد متقابل ما برای مقابله با حضور و نفوذ داعش در شمال شرق سوریه است. "

به گفته ایتلاف به رهبری امریکا این عملیات‌ها منجر به دستگیری ۵۱ عضو مظنون داعش در شمال‌شرق سوریه شده است.

اگرچه گروه دولت اسلامی تقریباً تمام اراضی خود را در منطقه از دست داده است، اما در تلاش است تا حملات بزرگی را علیه مخالفان خود در سوریه و عراق انجام دهد.

XS
SM
MD
LG