لینک های دسترسی

Breaking News

سنتکام حمله به مقر نیروهای امریکا در سوریه را تایید کرد


قوماندانی مرکزی قوای امریکایی (سنتکام) گزارش‌ها از حمله به پایگاه " ال تنف" که مقر نیروهای ایالات متحده در خاک سوریه است، را تایید کرده و از احتمال نقش شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در حمله به این پایگاه خبر داد.

قوماندانی مرکزی قوای امریکایی ناوقت روز چهارشنبه با نشر بیانیه‌ای تایید کرد که حمله عمدی و توسط طیاره‌های بی پیلویت انجام شده است. این فرماندهی همچنین در بیانیه خود تاکید کرد که ضمن بررسی ابعاد و جزییات این حمله، ایالات متحده حق دفاع و مقابله به‌مثل را برای خود محفوظ می‌داند.

گروه دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا و برخی خبرگزاری‌ها از جمله رویترز شام چهار شنبه ۲۰ اکتوبر گزارش دادند که پایگاه ال تنف در جنوب سوریه، در نزدیکی گذرگاه مرزی با عراق و اردن، هدف حمله درون قرار گرفته است.

گزارش‌های نخستین نشان می‌دهد که در این حمله به هیج شهروند امریکای آسیب نرسیده است. اما بررسی خسارات جریان دارد.

همچنین صبح پنجشنبه ۲۱ اکتوبر (۲۹ میزان) یک مقام رسمی سنتکام گفته است که بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران، پایگاه نظامی تنف سوریه را هدف قرار داده‌اند.

پایگاه تنف در سال ۲۰۱۶ برای مقابله با گروه دولت اسلامی (داعش) که در آن زمان بخش شرقی سوریه را در اختیار داشت،‌ ایجاد شد. این پایگاه در نزدیکی شاهراه دمشق به بغداد قرار دارد.

ایالات متحده تقریبا ۹۰۰ سرباز در سوریه دارد که عمدتا بین پایگاه ال تنف و معادن نفتی در شرق این کشور تقسیم شده اند.

XS
SM
MD
LG