لینک های دسترسی

Breaking News

داعش فعالیت شبکه‌های مخابراتی را در دو ولسوالی کنر به تعویق انداخت


مقام‌های محلی ولایت کنر می‌گویند که گروه داعش، فعالیت شبکه‌های مخابراتی را در دو ولسوالی این ولایت به تعویق انداخته و محدودیت‌های را علیه فعالیت این شبکه‌ها ایجاد کرده است.

سید احمد مدد، رئیس اداره مخابرات کنر به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که جنگجویان گروه داعش از دو هفته به این‌سو، در منطقه "پیچ دره" که ولسوالی‌های "مانوگی" و "چپه دره" را در بر می‌گیرد بر فعالیت‌ شبکه‌های مخابراتی محدودیت وضع کرده است.

مقام‌های ولایت کنر گفته اند که جنگجویان مسلح گروه داعش هشدار داده اند که اگر این شبکه‌های مخابراتی فعالیت‌ خویش را در این ولسوالی‌ها دوباره آغاز نمایند، پایه‌های آن شبکه‌ها را می‌سوزاند و محافظانش را می‌کشد.

در این دو ولسوالی، دو شبکۀ مخابراتی "اِم.تی.اِن" و "سلام" فعالیت دارند.

رئیس مخابرات کنر گفت، تلاش می‌کنند تا این مشکل را از طریق متنفذین قومی حل کنند.

غنی مصمم، سخنگوی والی کنر نیز گفت که در کنار ولسوالی‌های مانوگی و چپه دره، در برخی ساحات ولسوالی "وته پور" نیز آنتن یک شبکه مخابراتی قطع شده است.

آقای مصمم افزود که از بزرگان قومی در این ولسوالی‌ها خواسته اند تا برای آغاز دوباره فعالیت این شبکه‌ها تلاش کنند.

یک باشنده محل گفت که با قطع فعالیت شبکه‌های مخابراتی با مشکلات جدی مواجه اند و از حکومت و بزرگان قومی خواست تا اقداماتی را در این زمینه انجام دهند.

به گفته مقام‌های امنیتی ولایت کنر،گروه داعش یا دولت اسلامی در پنج ولسوالی این ولایت فعالیت دارند.

فعالیت شبکه‌های مخابراتی در دو ولسوالی کنر رد حالی به تعویق افتاده است که طالبان مسلح نیز فعالیت تمام شبکه‌های مخابراتی را برای یک هفته در ولایت هلمند قطع کرده است.

XS
SM
MD
LG