لینک های دسترسی

Breaking News

اسراییل نیرو های ایرانی را به حملۀ راکتی بر منطقۀ گولان متهم کرد


سرباز اسراییلی ایستاده بر یک تانک در نزدیکی سرحد اسراییل با سوریه

نیرو های ایرانی مستقر در بلندی های گولان تحت کنترول سوریه، صبح زود پنجشنبه پوسته های اردوی اسراییل را در ساحات استراتیژیک هدف قرار داده که تلفاتی در پی نداشته است.

سخنگوی اردوی اسراییل با بیان این مطلب گفت که حملات صبح زود پنجشنبه، شامل شلیک ۲۰ راکت از سوی نیرو های قدس ایران بود که تعدادی از آن راکت ها به گفتۀ وی، توسط سیستم دفاع راکتی اسراییل خنثا شده است.

جوناتن کونریکوس بدون اینکه جزییاتی ارایه کند گفت که اردوی اسراییل حملاتی را بر مواضع ایرانی ها در سوریه انجام خواهند داد.

این نخستین بار است که اسراییل مستقیماً ایران را متهم به انجام حملات بر اسراییل می کند.

جنرال کونریکوس به یک رسانۀ عربی زبان گفت "نیرو های هوایی اسراییل در حال حاضر اهداف ایران را در سوریه نشانه می گیرد. هرگونه تلاش سوریه به منظور پاسخگویی به حملات با عکس العمل شدید اسراییل مواجه خواهد شد."

سربازان اسراییلی که در منطقۀ بلندی های گولان تحت تصرف اسراییل در کنار یک تانک جمع شده اند.
سربازان اسراییلی که در منطقۀ بلندی های گولان تحت تصرف اسراییل در کنار یک تانک جمع شده اند.

رسانه های سوری گزارش داده اند که سیستم دفاع راکتی سوریه برخی از میزایل های شلیک شده از جانب اسراییل را خنثا ساخته است؛ گزارش های که اسراییل آن تایید نکرده است.

رسانه ها از آواز انفجارات در صبح زود پنجشنبه در حومۀ دمشق نیز گزارش داده اند.

ناظرین حقوق بشری سوری می گویند که ساعاتی پس از اعلام خروج امریکا از توافق هسته یی به روز سه شنبه، یک حملۀ هوایی اسراییل در سوریه ۱۵ تن به شمول هشت ایرانی را کشت.

حملات مکرر هوایی در سوریه که به اسراییل نسبت داده می شود، جنگجویان ایرانی را کشته و احتمال اقدامات تلافی جویانۀ ایران را بیشتر ساخته بود.

اسراییل آن حمله هوایی را تایید یا رد نکرده است.

صدراعظم اسراییل روز چهارشنبه به مسکو رفت تا روی همآهنگی نظامی با روسیه بحث کند.
صدراعظم اسراییل روز چهارشنبه به مسکو رفت تا روی همآهنگی نظامی با روسیه بحث کند.

حملات راکتی فرامرزی بر پوسته های استراتیژیک اسراییل در حالی صورت می گیرد که صدراعظم آن کشور روز چهارشنبه غرض دیدار با ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به مسکو رفت.

پس از آنکه دو رهبر ده ساعت را با هم سپری کردند، بنیامین نتنیاهو گفت که علاقمند بود تا روی راه های حل بحران و از بین بردن تهدیدات به طرز متفکرانه و مسوولانه، بحث کند.

آقای نتنیاهو گفت که به ولادمیرپوتین تعهد اسراییل را در بارۀ دفاع از خود علیه تهاجم ایرانی ها بیان کرده است.

کشیدگی میان اسراییل و ایران، به خاطر گسترش حضور نظامی ایران در سوریه، در بلندترین سطح خود قرار دارد.

XS
SM
MD
LG