لینک های دسترسی

Breaking News

واکنش تند ایران در برابر خروج امریکا از توافق هسته ای


تصمیم اخیر دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، مبنی بر خروج از توافقنامۀ هسته ای با ایران، واکنش های تند در ایران را برانگیخته است.

آیت الله خامنه ای، رهبر ایران، این اقدام رئیس جمهور ترمپ را "احمقانه و سخیف" خوانده است. رهبر ایران در اشاره به سخنان دیروز رئیس جمهور ایالات متحده گفت که "شاید ده تا دروغ در حرف های او بود".

قبل از این، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، نیز واشنگتن را به پامال کردن تعهدات بین المللی متهم کرد و گفت که با وصف خروج امریکا از توافق هسته ‌ای، تهران برای حال حاضر از آن خارج نخواهد شد و گفت "از این لحظه توافق برجام (توافق هسته ‌ای ایران) بین ایران و پنج کشور است".

رئیس جمهور دونالد ترمپ، در سخنان دیروزش بار دیگر توافق هسته‌ ای ایران را "فاجعه بار" خواند و گفت که "اگر اقدام نکنیم، میدانیم که چه رخ خواهد داد. به همین دلیل اعلان میکنم که امریکا از توافق هسته‌ ای ایران خارج میشود".

قانونگذاران ایرانی نیز در برابر این تصمیم دونالد ترمپ واکنش نشان دادند و ضمن به آتش کشیدن بیرق امریکا، از ادارۀ انرژی اتومی آنکشور خواست تا آمادۀ از سرگیری تمام فعالیت های خود باشد.

در عین حال، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از تصمیم رئیس جمهور دونالد ترمپ استفبال کرده است.

جنرال محمد علی جعفری، قوماندان سپاه پاسداران گفته است که: "ما از تصمیم ترمپ بخاطر خروج از توافق استقبال میکنیم. این بار اول نیست و هیچ نقش مؤثر بر کدام بخش ندارد. این واضح بود که امریکائیان قابل اعتماد نیستند."

سپاه پاسداران ایران همچنان اضافه کرده، اتحادیۀ اروپا که مخالف خروج امریکا از این سند بود، نیز بلاخره با ایالات متحده خواهد پیوست.

واکنش تند ایران در برابر خروج امریکا از توافق هسته ای
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

XS
SM
MD
LG