لینک های دسترسی

Breaking News

اسراییل: با پنجمین کشور اسلامی روابط مان عادی می‌شود


وزیر همکاری‌های منطقه‌ای اسراییل ابراز امیدواری کرده است که پیش از پایان یافتن دورۀ ریاست جمهوری دونالد ترمپ، اسراییل با پنجمین کشور مسلمان روابط رسمی برقرار خواهد کرد.

اوفر اکونیس روز چهارشنبه ۲۳ دسمبر (سوم جدی)در مصاحبه با یک شبکۀ تلویزیونی اسراییل گفت که قصر سفید به زودی عادی سازی روابط اسراییل را با یک کشور دیگر مسلمان اعلام خواهد کرد، اما از ذکر نام این کشور خود داری کرد.

به گفتۀ آقای اکونیس تا کنون دو کشور برای عادی‌سازی روابط با اسراییل ابراز آمادگی کرده اند. این مقام اسراییلی از گرفتن نام این دو کشور نیز خودداری کرد اما همینقدر گفت که یکی از این کشورها در حوزۀ خلیج موقعیت دارد.

در پاسخ به پرسشی مبنی بر احتمال آمادگی عربستان سعودی و پاکستان برای عادی سازی روابط با اسراییل، آقای اکونیس گفت این دو کشور عربستان سعودی و پاکستان نیستند.

در زمان ریاست جمهوری آقای ترمپ و با میانجیگری قصر سفید، روابط اسراییل با امارات متحده عربی، بحرین، سودان و مراکش عادی شده است.

فلسطینیان هراس دارند که ادامه عادی سازی روابط اسراییل با کشور های عربی، موقف دراز مدت این کشورها مبنی بر عقب نشینی اسراییل از سرزمین‌های اشغال شدۀ فلسطینی و پذیرفتن یک کشور مستقل فلسطین را تضعیف خواهد کرد.

اندونیزیا، پرجمعیت‌ترین کشور اسلامی هفتۀ گذشته اعلام کرد که تا بر آورده نشدن داعیۀ فلسطینیان مبنی بر داشتن کشور مستقل، اسراییل را به رسمیت نخواهد شناخت.

XS
SM
MD
LG