لینک های دسترسی

Breaking News

نتنیاهو: عامل همۀ اتفاقات بد در اسراییل ایران است


بنیامین نتنیاهو، صدراعظم اسراییل
بنیامین نتنیاهو، صدراعظم اسراییل

صدراعظم اسراییل روز سه شنبه ایران را "عامل همۀ اتفاقات بد برای اسراییل" عنوان کرد.

بنیامین نتنیاهو که در برابر کمیتۀ امور عمومی امریکا و اسراییل در واشنگتن سخنرانی می کرد گفت "باید ایران را متوقف کنیم. ما این نظام حامی تروریزم را متوقف میکنیم".

آقای نتانیاهو با نشان دادن یک نقشه که ایران، عراق، یمن، سوریه و نوار غزه در آن سیاه بودند، گفت ایران به دنبال ایجاد امپراتوری خود به سمت مدیترانه است که یک پل از تهران تا لبنان و دمشق بسازد.

بنیامین نتنیاهو گفت "در سخنرانی قبلی ام هشدار دادم که ایران یک نظام دروغگو به جامعه بین المللی است و نباید به این نظام اعتماد کرد. من هشدار داده بودم که با لغو تحریم ها، جمهوری اسلامی ایران آرام نمی شود بلکه این نظام یاغی تر می شود. حالا چه می بینید‌؟ آیا ایران آرامتر شده یا یاغی تر."

صدراعظم اسراییل تاکید کرد که اجازه نمی دهد ایران از سوریه و لبنان برای حمله بر اسراییل استفاده کند و او هر کاری را که لازم باشد انجام می دهد.

این اظهارات آقای نتنیاهو در حالی صورت می گیرد که علی اکبر ولایتی، مشاور رهبر ایران در امور بین المللی روز پنجشنبه گفت که حضور ایران در منطقه یک امر "اجتناب ناپذیر" است.

این مقام ارشد ایرانی همچنین افزود برای اینکه کشورش "تعیین کننده ترین عنصر منطقه" باقی بماند، تهران با وجود مخالفت و فشار های امریکا به حضور خود در منطقه ادامه خواهد داد.

صدراعظم اسراییل بعد از انتقادات تند از جمهوری اسلامی ایران؛ اما، از مردم آن کشور تقدیر کرده گفت " اسراییل هوادار آن دسته از مردم ایران است که طرفدار آزادی اند."

آقای نتنیاهو ابراز امیدواری کرد که روزی مردم ایران و اسرائیل در صلح و دوستی با هم زندگی کنند.

اظهارات روز سه شنبۀ صدراعظم اسراییل در سفرش به واشنگتن در حالی صورت می گیرد که مقامات نظامی ایران همواره به نابودی اسراییل تاکید کرده اند.

صدراعظم اسرائیل در بخشی از سخنرانی خود به پیشرفت های آن کشور اشاره کرد و گفت اسرائیل یکی از پیشتازان امنیت سایبری جهان است.

سفر بنیامین نتنیاهو به واشنگتن در حالی صورت می گیرد که خودش متهم به فساد اداری در کشورش می باشد.

XS
SM
MD
LG