لینک های دسترسی

Breaking News

اسراییل: یک تغیر بزرگی را در امریکا احساس می کنیم


دیدار وزیر دفاع امریکا با صدراعظم اسراییل در بیت المقدس

صدراعظم اسراییل می گوید که اسراییلی ها "یک تغییر بزرگی" را در امریکا احساس می کنند.

بنیامین نتنیاهو، این اظهارات را روز جمعه در جریان دیدار با جیم متیس، وزیر دفاع ایالات متحده در بیت المقدس بیان داشته گفت "فکر می کنم این یک تغیر خوشآیند، یک تغیر ستراتیژیک رهبریت امریکا و پالیسی امریکایی" می باشد.

سفر وزیر دفاع امریکا به اسراییل، نخستین دیدار یک عضو کابینۀ رئیس جمهور ترمپ از آن کشور می باشد.

آقای متیس پس از دیدار با همتای اسراییلی خود، با صدراعظم و رئیس جمهور اسراییل نیز ملاقات کرده است.

افیگدور لیبرمن، وزیردفاع اسراییل در ملاقات با آقای متیس عملکرد "واضح و قوی" جیم متیس را در برابر کوریای شمالی، سوریه و ایران ستود.

جیم متیس گفت که هر دو کشور در میان جنگجویان اسلامگرا، دشمنان مشترک دارند و تعهد کرد که برای دسترسی به صلح "هر آن کاری که نیاز باشد" انجام خواهد داد.

وزیردفاع امریکا گفت این اقدامات شکست دادن گروه داعش و رویارویی با فعالیت های ایران را شامل می شود که به گفتۀ آقای متیس "با برنامۀ میزایل بالستیک، از طریق فعالیت های بحری و حامیان خود مانند حزب الله، به تهدید اسراییل ادامه می دهد."

جیم متیس گفت "فکر می کنم مهم است تا به یاد مان آوریم که اگر مردمان خوب باهم یکجا نمی گردند در آن صورت افراد بد می توانند صدمات زیادی را به این جهان وارد آورند و ما به توقف دادن آنان متعهد استیم."

وزیردفاع امریکا افزود "هر آن کاری را که برای رسیدن به صلح و فراهم کردن یک زندگی مرفه به نسل بعدی ما نیاز باشد، انجام خواهیم داد."

حمله بر سوریه

رهبری اسراییل حملات اخیر میزایل امریکا را بر پایگاه هوایی سوریه در ادلب که در واکنش به ادعای حملۀ بم گاز دار توسط طیاره های سوری علیه افراد ملکی صورت گرفت، مورد ستایش قرار دادند.

جیم متیس در یک کنفرانس خبری روز جمعه در تل ابیب تایید که در حملۀ میزایل امریکا ۲۰ طیارۀ نظامی سوریه تخریب شده و حکومت اسد پس از آن، منابع خود را از آنجا به محل دیگری منتقل کرده اند.

آقای متیس گفت "جای شکی نیست که آنان طیاره های جنگی شان را در این روز ها نقل مکان داده اند."

انتظار می رود، توقف بعدی وزیر دفاع امریکا قطر باشد و گفته می شود که موضوعات سوریه و عراق در صدر اجندای ملاقات وی با مقامات آن کشور قرار خواهد داشت.

قطر میزبان طیاره های نظامی امریکایی در جنگ علیه گروه داعش می باشد.

XS
SM
MD
LG