لینک های دسترسی

Breaking News

نیروهای اسراییلی نه فلسطینی را کشته و ۹۰ نفر دیگر را زخمی کردند - منابع


شاهدان عینی و کارمندان صحی می‌گویند که نیروهای اسراییلی نه فلسطینی، به شمول سه فرد مسلح و سه غیرنظامی را کشته و بیش از ۹۰ نفر دیگر را در جریان یک عملیات در شهر نابلس کرانهٔ غربی زخمی کردند.

وزارت صحت ادارهٔ خود گردان فلسطینی گفته است که افراد کشته شده میان ۲۳ تا ۷۲ سال سن دارند.

اردوی اسراییل راه اندازی عملیات در نابلس را تایید کرده اما در این مورد معلومات بیشتر ارایه نکرده است.

تندروان گروه جهاد اسلامی گفته اند که نیروهای اسراییلی دو قوماندان این گروه را در یک خانه محاصره کردند؛ اقدامی که سبب درگیری شد و باشندگان محلی نیز بر وسایط نظامی سنگ پرتاب کردند.

منابع فلسطینی گفته اند این دو قوماندان گروه جهاد اسلامی و یک مرد مسلح دیگر در جریان عملیات نیروهای اسراییل کشته شدند.

کارمندان صحی محلی گفته اند که در این جریان حد اقل ۹۷ نفر دیگر زخمی شده اند که وضعیت شش تن از آنان وخیم است. آنان گفته اند همهٔ این افراد به ضرب گوله زخمی شده اند.

وزارت صحت فلسطینی گفت که در جریان سال جاری حد اقل ۵۷ فلسطینی، به شمول مردان مسلح و غیرنظامیان به دست نیروهای اسراییلی کشته شده اند. این در حالی است که وزارت خارجهٔ اسراییل گفته است که در جریان حملات فلسطینی‌ها ۱۰ شهروند اسراییل و یک سیاح اوکراینی کشته شده اند.

نبیل ابو ردینه، سخنگوی محمود عباس، رییس ادارهٔ خود گردان فلسطین در واکنش به این خشونت‌ها گفته است: "ما عملیات اشغال در نابلس را تقبیح می‌کنیم و خواهان پایان حملات متداوم علیه مردم خویش استیم."

گروه حماس که نوار غزه را کنترول می‌کند به اقدام انتقامجویانه علیه اسراییل اشاره کرده است.

یک سخنگوی این گروه گفته است که "تشدید جنایات دشمنان علیه فلسطینی‌ها در کرانهٔ غربی را نظارت می‌کند" و صبر این گروه به سر رسیده است.

XS
SM
MD
LG