لینک های دسترسی

Breaking News

بازی های المپیک لغو نمی‌شود - جاپان


جاپان و کمیتۀ بین‌المللی المپیک روز جمعه ۲۲ جنوری (سوم دلو) به برگزاری بازی های المپیک تاکید کرده و گزارش لغو احتمالی این بازی ها را تکذیب کردند.

سخنگوی حکومت جاپان گفت که گزارش روزنامهٔ بریتانیا تایمز مبنی بر اینکه دولت جاپان به گونهٔ خصوصی نتیجه گرفته است که بازی های المپیک باید لغو شود "هیچ حقیقتی" ندارد.

باوجودیکه بیشتر مناطق جاپان به دلیل موج سوم کرونایروس تحت شرایط اضطراری قرار دارند، اما برگزارکنندگان المپیک توکیو تعهد کرده اند که بازی های المپیک را پس از یک سال تعویق، دوباره برنامه ریزی خواهند کرد.

کمیته بین‌المللی المپیک و دولت جاپان در یک تصمیم مشترک در ماه مارچ ۲۰۲۰ بازی‌های المپیک را که قرار بود در ماه جولای ۲۰۲۰ برگزار شود، به دلیل شیوع کروناویروس برای یکسال به تعویق انداختند.

کمیته المپیک جاپان و والی توکیو نیز گزارش لغو احتمالی بازی های المپیک را رد کرده و گفته اند که این گزارش نادرست و "جعلی" است.

کمیته برگزاری بازی های المپیک نیز این گزارش را رد کرد و در بیانیه‌ای گفته است که شرکای آن از جمله دولت جاپان و کمیته بین المللی المپیک بر میزبانی این بازی‌ها طبق برنامه متعهد اند.

کمیتهٔ برگزاری بازی‌های المپیک به خبرگزاری رویترز گفت: "بسیار ناامیدکننده است که تایمز به استناد منابع غیر قابل اعتماد چنین گزارشی را منتشر می‌کند. دولت (جاپان) متعهد به ارایه بازی های مصوون است."

کمیته بین المللی المپیک با صدور بیانیه‌ای گفته است که تمام اقدامات لازمه را برای برگزاری بازی های المپیک در تابستان امسال اتخاذ خواهد کرد.

کمیته‌های المپیک آسترالیا و ایالات متحده گفته اند که طبق برنامه های پیش بینی شده برای المپیک آماده می‌شوند.

قرار است بازی‌های المپیک پس از یک سال تعویق به تاریخ ۲۳ جولای ۲۰۲۱ برگزار شود.

تا حال بیش از ۳۵۷ هزار نفر در جاپان به کروناویروس مبتلا شده و نزدیک به ۵۰۰۰ نفر پس از ابتلا با آن جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG