لینک های دسترسی

Breaking News

وزیر عدلیۀ امریکا تقلب گسترده در انتخابات آن کشور را رد کرد


ویلیم بار، وزیر عدلیۀ ایالات متحده گفته است که هیچ مدرکی در باره تقلب گسترده در انتخابات سوم نومبر ۲۰۲۰ که بتواند نتیجۀ انتخابات را تغییر دهد، به دست نیامده است.

پس از آنکه جو بایدن بر اساس شمارش آرا از سوی رسانه‌های امریکایی برندۀ انتخابات اعلام شد، دونالد ترمپ رقیب جمهوریخواه وی بدون شواهد و مدارک ادعا کرد که به سود بایدن تقلبات گسترده شده است.

آقای بار که یکی از متحدان سرسخت دونالد ترمپ است و هشدارهای شدیدی درباره احتمال تقلب در رای گیری در انتخابات داده بود، روز سه شنبه اول دسمبر (۱۱ قوس) در مصاحبه‌ای با اسوشیتدپرس گفت که سارنوالان و کارمندان ادارهٔ تحقیقات فدرال امریکا یا اف بی آی شکایات مربوط به تقلب را بررسی کرده اند اما هیچ مدرکی که بتواند نتایج انتخابات را تغییر دهد، مشاهده نکرده اند.

آقای بار گفت: "تا کنون، ما تقلب در مقیاسی را ندیده ایم كه بتواند نتیجه دیگری در انتخابات داشته باشد."

پس از ادعای آقای ترمپ مبنی بر تقلب در انتخابات سوم نومبر، ویلیم بار به سارنوالان فدرال اجازه داد تا ادعاهای مبنی بر بی نظمی و تقلب را در انتخابات سوم نومبر در امریکا پیگرد کنند، اقدامی که سبب استعفای سارنوال ارشد جرایم انتخاباتی وزارت عدلیۀ ایالات متحده نیز شد.

آقای بار در آن زمان با تاکید به رسیدگی به موقع و با روش موثر گفته بود که کارمندان وزارت عدلیۀ ایالات متحده باید با درنظرداشت احتیاط لازم، تعهد مطلق این اداره را به انصاف، بی طرفی و عدم وابستگی حزبی حفظ کنند.

پیش از برگزاری انتخابات، ویلیم بار مکرراً گفته بود که رای دهی از طریق پست، به ویژه در هنگام همه گیری کروناویروس، می‌تواند تقلب گسترده را ببار بیاورد.

تا کنون دونالد ترمپ شخصاً در مورد اظهارات اخیر آقای بار واکنشی نشان نداده است، اما رودی جولیانی، وکیل مدافع آقای ترمپ و ستاد انتخاباتی او با نشر بیانیه‌ای ادعا کرده اند که شواهدی وجود ندارد که نشان دهد که تحقیقات به شکایات رییس جمهور رسیدگی کرده است.

XS
SM
MD
LG