لینک های دسترسی

Breaking News

حملات بم گذاری و راکتی شهر کابل را لرزاند


حملات بم گذاری و راکتی شهر کابل را لرزاند

شورشیان طالب، مسلح با واسکت های انتحاری و راکت انداز، اهدافی را به شمول سفارت امریکا و قرارگاه قوای ناتو در کابل مورد حمله قرار دادند.

مأمورین افغان گفته اند که طی این رویداد یک افسر پولیس افغان و دو شورشی کشته شده است.

مقامات پولیس در کابل گفته اند که گروهی متشکل از پنج حمله کننده در یک تعمیر چند طبقه یی تحت اعمار در چهار راهی عبدالحق موضع گرفته و بر اهداف عمده آتشباری نمودند.

ناتو می گوید یک گروه کوچک شورشیان ساحات اطراف سفارت امریکا و قرارگاه قوای ائتلاف را در کابل مورد حمله قرار داده، از بیرون بر این اهداف گلوله باری نمودند. نیرو های افغان به حمایۀ هوایی عساکر ناتو به این حمله پاسخ گفتند.

سفارت ایالات متحده در کابل نیز حملات روز سه شنبه بر ساحات شدیداً تحت محافظت را تایید نموده گفت که بر کارمندان سفارت تلفاتی وارد نشده است.

کری هننان سخنگوی سفارت گفت که به کارمندان سفارت دستور داده شد تا خود را محفوظ نمایند.

یک سخنگوی طالبان به رسانه های خبری گفت که اهداف ابتدایی شورشیان یکی از ادارات استخباراتی افغانستان، یک وزارتخانه، سفارت امریکا و قرارگاه ناتو در کابل بود.

اندرس فو رسمسن منشی عمومی ناتو در بروکسل به خبرنگاران گفت که وی از توانمندی قوای افغان برای رسیدگی به این رویداد مطمئن بود.

او همچنان گفت که انتقال امنیت از ناتو به عساکر افغان با چنین حملات از مسیرش منحرف نخواهد شد. او گفت که روند انتقال مسؤولیت های امنیتی به قوای افغان ادامه خواهد یافت.

XS
SM
MD
LG