لینک های دسترسی

کشته شدن اطفال دست فروش در منطقه ششدرک، کابل

انفجاری در شش درک در نزدیک قوماندانی عمومی نیروی آیساف که بشدت توسط نیروهای امنیتی افغان و نیروهای خارجی محافظت میشود، چندین قربانی به جا گذاشت.

این انفجار قبل از ظهر روز شنبه، در مقابل سفارت ایتالیا و افغان فلم که رفتن و آمد وسایط نقلیه نیز بدون داشتن کارت در آن ساحات ممنوع است رخ داد.

به اساس اظهارات شاهدان عینی، تعدادی از قربانیان این حادثه اطفال دست فروش بود، که در این محل رفت و آمد داشتند.

جمیل یکی از شاهدان عینی در مورد میگوید که در زمان انفجار در خانه بود، وقتی صدای انفجار را شنید تصور کرد در بنیاد مسعود انفجار شده، وقتی بیرون آمد دید که ده الی پانزده نفر افتاده بودند، چهار پنج دخترک ها بودند که برای دست فروشی نزد خارجی ها می آمدند.

وزارت داخله افغانستان با نشر یک اعلامیه گفته است در این رویداد شش تن کشته شده و چهار تن دیگر جراحت برداشته اند.

مقامات امنیتی میگویند فرد انتحاری نو جوانی بوده که بالاتر از سیزده سال عمر داشته و بخاطر فروش بعضی اجناس به عساکر خارجی به این محل رفت و آمده میکرد.

داود امین معاون قوماندانی زون یکصد و یک کابل در مورد میگوید، این حادثه تنها تلفات ملکی داشته، سن انتحاری هم از سیزده الی شانزده سال بوده، او میگوید به اساس معلومات حاصل شده، این طفلک پیش خود بیک داشته و اکثرا برای دوستان خارجی که در این جا در کمپ ها هستند جنس می برده و می آورده، ممکن از و سؤاستفاده شده باشد.

این حمله در حالی رخداد است که مقامات حکومتی و رهبران جهادی در میان موجی از تدابیر امنیتی مصروف برگزاری مراسم یاد بود از روز شهادت احمد شاه مسعود بودند.

گفته میشود هدف انتحار کننده رسیدن به مرکز نیرو های آیساف بود، اما نتوانست خود را به هدف برساند.

طالبان مسلح با نشر اعلامیه ای مسوولیت این حمله را بدوش گرفته و گفته اند که ۵ تن از افراد مهم امریکایی ها را در این حمله کشته و دو تن را زخمی کرده اند.

طالبان مسلح در این اعلامیه همچنان گفته اند این حمله را شخصی به نام محمد عباس از ولایت لوگر انجام داده و هدف آن یک دفتر خاص امریکایی ها بوده است، اما مقامات امنیتی افغان این را تایید نکردند که هدف حمله کننده کی ها و کجا بوده است.

آیساف نیز با نشر اعلامیه این حمله را محکوم کرده و ضمن ابراز تسلیت به خانواده های قربانیان گفته است به اساس گزارش های ابتدایی در این حمله تنها افغان ها کشته و زخمی شده اند.
XS
SM
MD
LG