لینک های دسترسی

در انفجارات بم در ولایت هلمند، ۵ تن کشته و ۲۵ تن مجروح گردیدند


از اثر انفجارات بم های کنار جاده در ولایت هلمند سه تن ملکی و دو پولیس کشته شدند. درین انفجار ها شش تن از عساکر افغان و ۲۵ تن ملکی مجروح گردیدند.

از اثر انفجارات بم های کنار جاده در ولایت هلمند امروز و روز گذشته، سه تن ملکی دو پولیس کشته شدند. درین انفجار ها شش تن از عساکر افغان و ۲۵ تن ملکی مجروح گردیدند.

در انفجار اولی که حوالی هشت صبح امروز در نزدیک نمایندگی کابل بانک، مواد منفجره که در یک کراچی دستی جا سازی گردیده بود، از فاصله دور توسط ریموت کنترول منفجر گردید که در نتیجه آن، به شمول یک طفل، سه تن کشته و ۱۴ تن دیگر مجروح گردیده اند.

انفجار دومی ۱۵ دقیقه بعد از انفجار اولی در نزدیک لیسه اناث لشکرگاه به وقوع پیوست که از اثر آن سه طفل و دو تن دیگر، به شمول یک تن از عساکر اردوی ملی، مجروح گردیدند.

به قول احمدی، سخنگوی والی ولایت هلمند مجروحین به شفاخانه مرکزی آن ولایت جهت تداوی انتقال گردیده اند.

تا هنوز کسی مسوولیت این انفجارات را ادعا نکرده است، ولی مسوولین دولت در ولایت هلمند، مسوولیت انفجارات امروز را به دوش مخالفین مسلح دولت که گروهی از طالبان می باشند، انداخته اند.

به اساس یک گزارش دیگر، موتر قوای پولیس روز گذشته در قریه فقیران ولسوالی گرشک ولایت هلمند در هنگام گذمه با بم کنار جاده که توسط مخالفین دولت جاسازی گردیده بود تصادم و منفجر گردید. در نتیجه آن هفت پولیس کشته و مجروح گردید.

قاری محمد یوسف احمدی، سخنگوی طالبان مسوولیت انفجار بر موتر پولیس را به عهده گرفته است.

XS
SM
MD
LG