لینک های دسترسی

پروژه های عمرانی میدان هوایی قندهار


پروژه های عمرانی میدان هوایی قندهار

احمدالله فیضی امر میدان بین المللی قندهار امروز پنجشنبه در یک نشست خبری گفت که درسال روان با تطبیق پروژه های عمرانی به سرمایۀ جامعه جهانی و دولت افغانستان، سهولت های فراوانی را به تجار و مسافرین این ولایت فراهم نموده است.

آمر میدان قندهار ازبلند رفتن عواید نیز خبر داده گفت که عواید سالانۀ میدان از صد هزار دالر به سه میلیون دالر رسیده است.

وی در مورد گفت "افزایش عواید به دلیل ازدیاد پرواز ها به وجود آمده است. در سال گذشته از این میدان 94 پرواز صورت میگرفت که در حال حاضر این شمار به 335 پرواز بلند برده شده است."

فیضی افزود که میدان بین المللی قندهار، در سطح افغانستان، اولین میدان هوایی است که دارای کمیته مشترک امنیتی می باشد که متشکل از نیروهای ایساف، پولیس ملی، امنیت ملی، پولیس سرحدی، اردو ملی و شرکت گلوبل می باشد.

وی علاوه نمود که این میدان با وسایل "سکن" و پرسونل فنی با معیارهای بین المللی مجهز می باشد.

فیضی افزود "پلانی به ارزش 12 میلیون دالر برای اعمار 'تکسی وی' (خط حاشیه میدان هوایی) در ساحۀ به وسعت 1500 فیت مربع روی دست است که کار آن در آیندۀ نزدیک آغاز خواهد گردید."

آمر میدان هوایی قندهار افزود که امسال 3143 تن از حجاج را در15 پرواز نیز به عربستان سعودی فرستاده است و به برگشتن آنان هم آمادگی دارد.

میدان هوای قندهار ازجمله مهم ترین میدان های هوای افغانستان است که روزانه به شمول پروازهای داخلی، پرواز های خارجی نیز از آن صورت میگرد.

XS
SM
MD
LG