لینک های دسترسی

Breaking News

مسکو و کیف هدف حملات طیاره‌های بی‌سرنشین قرار گرفتند 


مقامات در مسکو و کیف گفتند که این دو شهر شب‌هنگام هدف حملات طیاره‌های بی‌سرنشین قرار گرفتند، اما اکثر این طیاره‌ها توسط سیستم‌های دفاعی هدف قرار گرفت و هیچ گونه تلفاتی را به بار نیاورد.

وزارت دفاع روسیه با نشر اعلامیه‌ای گفت که رژیم کیف تلاش کرد با استفاده از طیاره‌های بی‌سرنشین حملات تروریستی را بر تاسیسات فدراسیون روسیه انجام دهد، اما خنثا شد.

کیف در فصل بهار تقریباً همواره حملات با استفاده از این نوع طیاره‌ها را بر مسکو انجام داد، اما در هفته‌های اخیر این حملات کمتر راه اندازی شده است.

مقامات روسی گفته اند که این حملات منجر به تلفاتی نشده است، اما ادارۀ خدمات عاجل این کشور گفته است که در ساحه‌ای که بقایای این طیاره‌ها سقوط کرده، مصروف کار است.

کیف نیز برای دومین شب شاهد حملات طیاره‌های بی‌سرنشین انفجاری ساخت ایران بود که توسط نیروهای روسی پرتاب شده بود.

سرگی پاپکو، رییس مدیریت نظامی پایتخت اوکراین این حملات را تایید کرد و گفت که طیاره‌های بی‌سرنشین در چند دسته از چند مسیر بر کیف حمله کردند، اما این حملات هیچ گونه تلفات جانی یا خسارات مهمی را به بار نیاورد.

اردوی اوکراین با نشر بیانیه‌ای گفت که حدود ۲۰ طیارۀ دشمن از بین برده شد.

یک روز پیش از این نیز نیروهای هوایی اوکراین گفته بودند که از جملۀ ۳۸ طیارۀ بی‌سرنشین روسی که بر این کشور پرتاب شده بود، ۲۹ آنرا سقوط داد.

ولادمیر زیلینسکی، رییس جمهور اوکراین، دیروز گفت که انتظار می‌رود که روسیه در جریان فصل زمستان حملاتش را بر تاسیسات انرژی این کشور افزایش دهد تا خدمات برق و مرکزگرمی را قطع کند.

گروه

XS
SM
MD
LG