لینک های دسترسی

Breaking News

پوتین نصب اپلکیشن های روسی را در وسایل وارداتی جبری کرد


ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه قانونی را توشیح کرد که بر اساس آن در تمامی تیلیفون های هوشمند، کمپیوترها و تلویزیون‌های وارداتی باید اپلکیشن‌های روسی از قبل نصب شده باشد.

این قانون که سر از اول جولای سال آینده قابل اجرا خواهد بود،‌ با مقاومت برخی از پرچون فروشان وسایل الکترونیکی مقابل شده که می‌گویند در این خصوص با آنان مشوره نشده بود.

این قانون به نحوی شرکت‌های تکنالوژی معلوماتی روسی را کمک خواهد کرد تا با شرکت‌های خارجی رقابت کنند و ضمناً مستهلکین نیاز نخواهد داشت پس از خریداری وسایل جدید، نرم افزارهای روسی را در آن نصب کنند.

بازار تیلیفون‌های موبایل روسیه در چنگ شرکت‌های خارجی مانند اپل،‌ سامسونگ و هوواوی قرار دارد.

بر اساس این قانون، حکومت روسیه فهرستی از اپلکیشن‌های روسی تهیه خواهد کرد که در وسایل مختلف،‌ پیش از وارد شدن آن به روسیه، نصب خواهد شد.

روسیه در سال‌های اخیر مقررات سختگیرانۀ استفاده از انترنت را وضع کرده است. بر اساس این مقررات،‌ شرکت‌هایی که تسهیلات جستجو را در انترنت فراهم می‌کنند باید برخی از نتایج جستجو ها را حذف کنند.

همچنین، شرکت‌های خدمات پیام رسانی باید رمزها را در اختیار نیروهای امنیتی قرار دهند تا در صورت لزوم پیام‌های افراد را خوانده بتوانند؛ و شبکه‌های اجتماعی باید معلومات کاربران را در سرورهای این کشور حفظ کنند.

XS
SM
MD
LG