لینک های دسترسی

Breaking News

لیونل مسی به عنوان ورزشکار سال ۲۰۲۳ مجلهٔ تایمز بر گزیده شد


لیونل مسی، ستاره ارجنتاینی فوتبال، به‌عنوان ورزشکار سال ۲۰۲۳ "مجله تایمز" برگزیده شد و به افتخار دیگری دست یافت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، گزینش مسی تا حد زیادی به دلیل تصمیم او برای عضویت در تیم فوتبال "انتر میامی" در ایالت فلوریدا گرفته شد؛ تصمیمی که به شهرت جهانی لیگ حرفه‌ای فوتبال امریکا کمک کرد.

گزینش مسی به‌عنوان ورزشکار سال مجله تایمز همچنین کمتر از یک سال پس از قهرمانی ارجنتاین در جام جهانی ۲۰۲۲ صورت می‌گیرد که مسی به‌عنوان کپتان، نقش بزرگی در این دستاورد ارزنده داشت.

این‌ ابرستاره ۳۶ ساله پس از پایان قرارداد خود با تیم‌ فرانسوی "پاریس سنت جرمن"، به صورت غیرمنتظره‌ای به انتر میامی پیوست و راهی لیگ حرفه‌ای فوتبال امریکا شد.

خبر پیوستن مسی به انتر میانی با استقبال زیادی در جنوب فلوریدا و سایر مناطق امریکا همراه شد و تعداد دنبال‌کننده‌های این باشگاه در انستاگرام را تا نزدیک شش میلیون نفر افزایش داد که از تیم‌های لیگ‌های حرفه‌ای فوتبال امریکایی و بیسبال نیز بیشتر بود.

در جریان بازی‌های انتر میامی، چهره‌های سرشناسی چون لبران جیمز، سرنا ویلیمز، دی‌جی خالد، و کیم کارداشیان، با حضور در ورزشگاه به تشویق لیونل مسی پرداختند.

دیوید بکهم، بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال انگلستان و از مالکان باشگاه انتر میامی، ضمن ابراز رضایت از جذب مسی، استخدام او را سرمایه‌گذاری مهمی برای آینده این تیم، و لیگ حرفه‌ای فوتبال امریکا توصیف کرد.

مسی در فصلی که به پایان رسید، از بهترین بازیکنان انتر میامی بود و نقش مهمی در تصاحب عنوان قهرمانی مسابقات موسوم به "لیگ کاپ" داشت. هرچند او به دلیل مصدومیت نیمی از فصل را از دست داد و انتر میامی نتوانست به مرحله حذفی رقابت‌های لیگ برسد.

مسی اخیرا برای هشتمین بار صاحب "توپ طلا" شد که از معتبرترین افتخارات جهان فوتبال محسوب می‌شود.

گروه

XS
SM
MD
LG