لینک های دسترسی

Breaking News

مسی برای هفتمین بار برنده توپ طلایی شد


لیونل مسی، ستاره ارجنتینی فوتبال، بار دیگر ریکارد بست و برنده جایزه توپ طلایی، معتبرترین جایزه فوتبال، شد.

این هفتمین بار است که مسی عنوان بهترین بازیکن سال را به خود اختصاص می‌دهد. این ستارۀ فوتبال ارجنتاین در سال‌های ۲۰۰۹، ۲۰۱۰ ،۲۰۱۱، ۲۰۱۳ ، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ نیز توانسته بود، این مقام را کسب کند.

بر علاوۀ مسی، رابرت لواندوفسکی و جورجینیو هفبک، نامزد جایزۀ بهترین بازیکن در مراسم بهترین های فوتبال در سال۲۰۲۱ بودند.

رابرت لواندوفسکی، مهاجم پولندی بایرن مونیخ، جورجینیو هفبک ایتالیایی چلسی و کریم بنزیما، مهاجم فرانسوی ریال مادرید نیز در مقام‌های بعدی قرار گرفتند.

جایزهٔ توپ طلایی را مجلهٔ "فرانس فوتبال" بر مبنای رای ۱۸۰ خبرنگار اهدا می‌کند. پارسال به دلیل همه‌گیری کروناویروس این جایزه داده نشده بود.

لیونل مسی توانست در این رقابت ۶۱۳ امتیاز و رابرت لواندوفسکی ۵۸۰ امتیاز کسب کنند.

اهدای جایزه به مسی در حالی صورت گرفت که رابرت لواندوفسکی نیز عملکردی درخشانی داشت و سال گذشته‌ هم که جایزه اهدا نشد، به نظر می‌رسید که او برندهٔ توپ طلایی شود. بسیاری‌ها امسال هم فکر می‌کردند که او در پاریس جایزه را بدست خواهد آورد.

آقای مسی در این مراسم که در پاریس برگزار شده بود، گفت: "باورنکردنی است که دوباره اینجا هستم. دو سال پیش فکر می‌کردم که این آخرین بار است. برنده شدن در مسابقات کوپا امریکا کلیدی بود."

لیونل مسی، مهاجم ارجنتاینی در سال جاری به دلیل مشکلات مالی و ساختاری بارسلونا، این باشگاه را ترک کرد و به تیم پاریس سینت ژرمن پیوست.

XS
SM
MD
LG