لینک های دسترسی

Breaking News

ثبت‌نام ویزهٔ لاتری امریکا آغاز شد؛ برندگان پیشین هنوز در انتظار اند


ایالات متحده درحالی روند ثبت نام برای ویزه لاتری سال ۲۰۲۳ را آغاز کرده است که هزاران نفر از برندگان سال‌های گذشتهٔ این برنامه از افغانستان، مصر، پیرو، ایران و دیگر کشورها هنوز قادر به دریافت ویزه و آغاز زندگی جدید در امریکا نشده اند.

ادارهٔ جو بایدن، رییس جمهور امریکا در جریان هفتهٔ جاری اعلان کرد که ثبت نام برای ویزه لاتری آغاز شده و کانگرس این کشور ۵۵ هزار ویزه مهاجرت را از طریق این برنامه منظور کرده است.

مقامات امریکایی پس‌مانی شدید در رسیدگی به طی مراحل ویزه برندگان سال‌های گذشته را پذیرفته و می‌گویند که اکثر آنان از زمان ریاست جمهوری دونالد ترمپ، رییس جمهور پیشین ایالات متحده بوده و همه گیری کروناویروس سرعت این برنامه را کاهش داده است.

براساس قوانین ایالات متحده، در این برنامه که همه ساله راه اندازی می‌شود، ویزۀ اقامت برای شهروندان کشورهایی فراهم می شود که در پنج سال گذشته کمتر از ۵۰ هزار شهروند آن به امریکا مهاجرت کرده اند.

داشتن پاسپورت مدار اعتبار یکی از شرایط این برنامه است.

افرادیکه می خواهند در این قرعه کشی اشتراک کنند، حد اقل باید سند فراغت صنف ۱۲ و کم از کم دو سال سابقۀ کاری در بخشی را داشته باشند که برای کسب آن آموزش دوساله نیاز باشد.

صفحهٔ اصلی روند ثبت نام و رهنمایی اشتراک در این برنامه قابل درسترس بوده و روند ثبت‌نام کاملاً رایگان است. علاقمندان این برنامه نباید به هیچ کسی یا وب‌سایتی پول بپردازند.

در این ویدیو، طریقه خانه پری فورمهٔ ویزه‌ٔ لاتری، قدم به قدم توضیح داده شده است.

درخواست برای ویزه لاتری پیش از سال مالی آغاز می‌شود تا زمان کافی برای طی مراحل وجود داشته باشد زیرا واجد شرایط بودن برای ویزه به سال بعد منتقل نمی‌شود.

به برندگان ویزهٔ لاتری سال ۲۰۲۲ تا تاریخ ۳۰ ماه سپمتبر سال ۲۰۲۲ و به همین گونه به برندگان ویزه سال ۲۰۲۳ تا تاریخ ۳۰ سپتمبر سال ۲۰۲۳ ویزه توزیع خواهد شد.

رهنمایی کامل روند ثبت‌نام در این اینجا قابل دسترس است.

XS
SM
MD
LG