لینک های دسترسی

Breaking News

تندروان، شش سرباز حافظ صلح را در مالی کشتند


نیرو های حافظ صلح ملل متحد در مالی

افراد مسلح بر پایگاه نیرو های حافظ صلح ملل متحد در شهر تیمبوکتو مالی، حمله کرده هفت نفر را کشته و هفت تن دیگر را مجروح ساخته اند.

مقامات ملل متحد با تایید این خبر می گویند که در میان کشته شدگان، پنج محافظ امنیتی مالی، یک پولیس و یک قراردادی که برای ملل متحد کار می کرد، شامل است.

به گفتۀ مقامات ملل متحد، شش حمله کننده نیز در جریان حملۀ بعد از ظهر روز دوشنبه، توسط نیرو های محافظ صلح ملل متحد کشته شده است.

حمله، ساعاتی پس از آن صورت گرفت که افراد مسلح صبح روز دوشنبه بر محافظان صلح ملل متحد و سربازان مالی در یک شهرک واقع در مرکز مالی حمله ور شدند که در آن یک تن از نیرو های حافظ صلح و یک سرباز مالی کشته شدند.

تاهنوز هیچ گروه یا فردی مسوولیت حمله را به عهده نگرفته است. اما در بیشتر مواقع تندروان اسلامگرا دست به حملات مشابه رویداد روز دوشنبه در آن کشور زده اند.

تاکنون بیش از ۱۰۰ نیروی حافظ صلح در مالی کشته شده اند که بیشترین رقم تلفات را در ۱۶ کشوری تشکیل می دهد که نیروهای حافظ صلح ملل متحد در آنجا ایفای وظیفه می کنند.

حافظان صلح ملل متحد در کنار نیرو های نظامی فرانسه، به منظور کمک به آن کشور در مبارزه با بقایای شورشگرایی تندروان اسلامگرا در شمال مالی، مستقر اند.

در سال ۲۰۱۲، پس از کودتای ناکام در باماکو، تندروان مرتبط به القاعده، کنترول مناطق شمالی مالی را در دست گرفتند که به خاطر سرکوبی آنان، پای نیرو های نظامی فرانسه را به آن کشور کشانید.

XS
SM
MD
LG