لینک های دسترسی

Breaking News

مسی ریکارد تازۀ گول‌زنی را در کارنامۀ خود ثبت کرد


با آغاز دوبارۀ رقابت‌های فوتبال باشگاهی در شماری از کشورهای اروپایی، بحث‌های داغی میان علاقمندان این ورزش اوج گرفته است.

یکی از موارد که برخی از سایت‌های ورزشی، از جمله "بی‌ ساکر" نیز به آن پرداخته است،گزینش بهترین گول‌زن لیگ‌های اروپایی در سال‌های اخیر است.

بر اساس آمار موجود، لیونل مسی، ستاره ارجنتاینی بارسلونا، تنها بازیکنی است که در ۱۲ سال گذشته، در تمامی فصل‌های لیگ برتر اسپانیا یا "لالیگا" ۲۰ گول یا بیشتر از آن را در هر فصل به ثمر رسانده و از این رهگذر، برترین گول‌زن لیگ‌های اروپایی محسوب می‌شود.

پس از مسی، کریستیانو رونالدو ستارۀ پرتگالی فوتبال است که در عین دورۀ زمانی، در ۱۱ فصل پیهم در هر فصل ۲۰ گول یا بیشتر در رقابت‌های لیگ‌های برتر اسپانیا و ایتالیا به ثمر رسانده است.

هر چند که مقایسه لیونل مسی و کریستیانو رونالدو به عنوان اسطوره‌های جهان فوتبال، از مباحث پایان‌ناپذیر طرفداران این رشتۀ ورزشی است، اما لیونل مسی، کم از کم در این زمینه، از رقیب پرتگالی خود پیشی گرفته است.

در این جدول به ترتیب رابرت لواندوفسکی پولندی در هشت فصل، سرجیو آگویروی ارجنتاینی در هفت فصل و لویس سواریز از یوروگوای در شش فصل به عنوان بازیکنانی که۲۰ گول با بیشتر از آن را به ثمر رسانده، رده بندی شده اند.

XS
SM
MD
LG